جزئیات استخدام 3 هزار کارمند در پایتخت

ميهن صنعت : معاون منابع انسانی استانداری تهران با اعلام جزئیات استخدام سه هزار کارمند پیمانی جدید در دستگاههای اجرایی پایتخت گفت: تهران 40 هزار نیروی قراردادی دارد که سه هزار نفر آنها می‌توانند پیمانی شوند.

به گزارش مهر، نصرالله ابراهیمی با اشاره به آخرین آمار کارمندان استان تهران گفت: هم اکنون استان تهران 35 هزار و 235 پست با تصدی و 14 هزار و 736 پست بلا تصدی دارد که این آمار مربوط به 55 دستگاه اجرایی زیر مجموعه استانداری تهران است.

وی افزود: اخیرا آقای فروزنده معاون منابع انسانی رئیس جمهور بخشنامه استخدام سه هزار نیروی انسانی در استانداری تهران را ابلاغ کرد ولی این بدان معنی نیست که ما نیروهای جدید را در دستگاههای اجرایی استخدام کنیم بلکه این ابلاغ برای بکارگیری بخشی از نیروهای قراردادی است.

آخرین وضعیت آماری کارمندان دولت در تهران
وضعیت کارمندان
 تعداد کارمندان شاغل
 
کارمند رسمی
 116 هزار و 297 نفر
 
نیروی پیمانی
 11 هزار و 404 نفر
 
نیروی قراردادی
 40 هزار نفر
 

ابراهیمی اظهار داشت: سه گروه می توانند در آزمونهای استخدامی تبدیل نیروهای قراردادی به نیروی پیمانی شرکت کنند.

1- کارکنان قراردادی که از کلان شهر تهران به شهرستانهای استان تهران منتقل شده اند.

2- کارکنان قراردادی که برای انتقال از کلان شهر تهران به شهرستانهای استان تهران اعلام آمادگی کنند.

3- کارکنان قرارداد معین مستقر در شهرستانهای استان تهران که یک سال سابقه کار دارند

معاون منابع انسانی استاندار تهران اعلام کرد: تمامی متقاضیان با شرایط احراز پستهای بلاتصدی همراه با مدرک تحصیلی مورد نیاز در آزمون استخدامی برابر با ماده 44 قانون استخدام کشوری شرکت می کنند که تا سه ماه آینده زمان آزمون استخدامی اعلام می شود.

نیروهای قراردادی وزارتخانه ها می توانند در تهران پیمانی شوند

ابراهیمی گفت: در این مرحله حتی نیروهای دستگاههای حاکمیتی و وزارتخانه ها هم می توانند شرکت کنند یعنی اینکه یک نیروی قراردادی در یک وزارتخانه می تواند برای انتقال به اداره کل همان وزارتخانه در یکی از شهرستانهای استان تهران درخواست کند.

استفاده از نیروی شرکتی ممنوع

وی در پاسخ به اینکه آیا هنوز نیروهای شرکتی در دستگاههای اجرایی مشغول به کار هستند گفت: در سال 91 هیچ دستگاه اجرایی نمی تواند از نیروهای شرکتی استفاده کند.

معاون استاندار پایتخت در پاسخ به اینکه آیا هنوز استخدام رسمی در تهران ممنوع است گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه استخدام رسمی در تهران تنها با مصوبه هیئت وزیران و بر اساس برنامه پنجم توسعه امکان پذیر است که همچنان استخدام رسمی در تهران ممنوع است. ولی برای پستهای حاکمیتی و مقامات استثنی است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=753
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه