میهن صنعت :

دستیابی ايران به فناوری رهگیری و انهدام موشکهای بالستیک

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به توانمندی سپاه در توسعه قابلیت های فنی موشک ها گفت:می توانیم اهداف ثابت، متحرک و موشک های بالستیک را که مسیر حرکت آنها منحنی است و چند برابر سرعت صوت سرعت دارند، با دقت صد در صد مورد اصابت قرار دهیم


به گزارش میهن صنعت به نقل از  واحد مرکزی خبر ، سردار حسین سلامی در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما و همزمان با روز پاسدار افزود: موشک های بالستیک را به ندرت می توان بوسیله موشک های ضد موشک رهگیری و منهدم کرد و این موشکها امکان گذار از سدهای دفاعی را دارند.
وی گفت:باتردید می گویم که امریکا و روسیه ممکن است به این فناوری دست یافته باشند اما در مورد خودمان با قاطعیت می گویم که به این فناوری دست یافته ایم.
سردار سلامی از بیان تکنیک های دیگر دفاعی اجتناب کرد و گفت :‌ در سایر اجزا و مولفه های  قدرت دفاعی قادر هستیم هم به راهبرد دشمن و هم منافع حیاتی او در منطقه و در هر نقطه دلخواه در همان سطحی که دشمن عملیات انجام دهد، ضربه بزنیم.
وی گفت: زمین، زمان ،هدف، شدت منازعه و نوع سلاح و درگیری و اطلاعات همه در اختیار و کنترل سپاه است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: موشکها در برد، قدرت تخریب، قدرت جابجایی و همه اقتضائات عملیاتی به پیشرفت های خوبی رسیده است و ذخایر دفاعی ما آنقدر پرهست که گاهی اوقات فرماندهان برای ذخیره سازی این توان با محدودیت مکان وفضا مواجه می شوند.
وی گفت: موشکهای کروز در دریا خوشبختانه به سطح قابل قبولی در برد، رادار گریزی،  شدت واکنش ، چابکسازی و کوچک سازی سامانه رسیده اند و از قابلیت، حجم و دقت فوق العاده بالایی برخوردارند.
سردار سلامی افزود: بلوغ و کفایت سپاه در درک هوشمندانه تحولات محیط و  سناریوهای احتمالی دشمن از ویژگی های سپاه در دوره جدیداست.
وی با اشاره به فعالیت های پنهان و آشکار دشمن و احصاء این فعالیت ها گفت: سپاه توان دفاعی خود را بر این اساس و  متناسب با مقتضیات جدید توسعه داده است.
سردار سلامی به علم، دانش،‌روحیه و انگیزه سپاهیان اشاره کرد و افزود: خود اتکایی در تولید قدرت رزمی از  دیگر ویژگی های سپاه است.
وی گفت: آزمایشات موشکی، رشد و توسعه پهبادها و پدافند هوایی، توسعه قدرت دریایی و تسلط عملیاتی در سطح و عمق دریاها و ایجاد نیروی زمینی قدرتمند با تکیه بر بسیج از دیگر ویژگی های سپاه جدید است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه قادر است مدیریت هر چالش و تهدیدی را در همان سطحی که هست، انجام دهد.
سردار سلامی افزود: وظیفه اصلی سپاه دفع هر نوع تهدید در شعاع اثر و در محدوده حوزه امنیت ملی و الزامات و اقتضائات دفاع ملی از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی گفت: سپاه در حوزه امنیت داخلی توانسته است با تمام وجود ماموریت ها را با سرافرازی انجام دهدو در سال گذشته حدود 100 شهید تقدیم انقلاب کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مطالعه جامعه شناسانه، فناورانه، روانشناسانه، سیاسی، نظامی و تفکر راهبردی و مستحکم سکه رایج مجموعه سپاه است.
سردار سلامی افزود: واژه غیر ممکن برای پاسداران وجود ندارد و سپاه هیچ وقت در مسیر حرکت خود به توقف قائل نیست.
وی گفت: سپاه در محیط پرتهدید چند جانبه رشد کرده است، بنابراین همواره آمادگی دفاعی برای پاسخگویی به تهدیدات دارد.
سردار سلامی افزود: سپاه توانسته با رهبری حکیمانه فرمانده معظم کل قوا و تکیه گاه بسیج نیات دشمن و جنگ نرم آنان را برای مردم تشریح کند و تا حد زیادی توانسته است از موضع دفاعی به موضع تهاجمی روی آورد.
وی گفت: نفوذ به فضای شناخت تک تک افراد و کلیت جامعه از جمله اقدامات دشمن است و سپاه تلاش می کند موج تهاجم فرهنگی را معکوس کند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود:‌ سپاه شعاع بازدارندگی و اثر دفاعی کشور را  که به منافع راهبردی دشمنان مربوط می شود، تعریف کرده است.
سردار سلامی گفت: ما باید ظرفیت های بالفعل ایجاد کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن جنگ را در هر سطحی مدیریت کنیم و این توانایی به شکل تصاعدی در حال توسعه است.
سردار سلامی با اشاره به حمایت معنوی سپاه از نهضت های اصیل گفت: هدف اصلی دشمن این است که با عملیات روانی بخشی از نیات پلید خود را در سطوح مختلف جهان اسلام با نسبت دادن شکست ها به سایر عوامل مانند سپاه قدس جبران کند.
وی گفت: سپاه هراسی در کنارایران هراسی جزئی از عملیات روانی دشمن است و به این طریق می خواهند با فرافکنی و القاء شبهه در جوامع دیگر اشتباهات و شکست های خود را جبران کنند.
سردار سلامی تاکید کرد: تبلیغات دشمن در محیط های اسلامی تاثیری نخواهد  داشت.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ظرفیت مهندسی عظیم و نیرومند سپاه گفت: این ظرفیت در خدمت توسعه و پیشرفت کشور است.
وی افزود: سپاه همواره به عرصه هایی وارد می شود که یا ناممکن و یا بسیار سخت است.
سردار سلامی گفت: حفر تونلهای طویل به طول 50 کیلومتر، ایجاد سدهای نیروگاهی عظیم، ساخت آزاد راههای بیش از 1000 کیلومتر، ورود به عرصه فناوریهای نوین پتروشیمی، نفت و گاز از جمله اقدامات سپاه در این زمینه است.
وی افزود: اگر چه دشمن عملیات روانی سنگینی انجام داده تا چرخ های سپاه را در مشارکت توسعه ملی از کار بیندازد اما در این زمینه نیز ناکام مانده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1547
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه