معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور:

“لایحه اهدای تخمک” ابلاغ می‌شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از تدوین لایحه اهدای تخمک خبر داد و گفت: این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، دکتر انسیه خزعلی؛ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در نشست خبری خود در پاسخ به سوال  مبنی بر اینکه “نبود قانونی در زمینه اهدای تخمک، بستری برای تخلفات از جمله خرید و فروش تخمک در فضای مجازی ایجاد کرده است؛ در عین حال وزارت بهداشت از تدوین لایحه اهدای تخمک خبر داده که در دولت در دست بررسی است؛ این لایحه به کجا رسیده است؟” اظهار کرد: درباره لایحه اهدای تخمک منتظر هستیم که این موضوع از نظر قانون و فقهی مورد بررسی قرار بگیرد و فتوای مراجع مختلف درباره اهدای تخمک و تلقیح خارج از رحمی بررسی شود‌.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز شورایی تشکیل شده است زیرا قانون اهدای جنین، ناقص بود که آن هم به خوبی اجرا نمی‌شد و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌گرفت، نگران‌کننده بود‌؛ بر همین اساس لایحه‌ای با نظر پزشکان متخصصان و صاحب‌نظران مسائل شرعی در دست اجراست و این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد.

وی یادآور شد: در کشورهای اروپایی هم اهدای تخمک محدودیت‌هایی دارد اما در کشور ما به‌صورت بی‌رویه انجام می‌گرفت و مافیایی برای آن ایجاد شده بود که به زودی لایحه اهدای تخمک ابلاغ می‌شود و این مسائل برطرف شود./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=283845
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه