«میهن صنعت»:

احتمال برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و آژانس تا پایان نوامبر

میخائیل اولیانوف در مصاحبه با شبکه روسیه۲۴ گفت که انتظار می‌رود دور جدید مذاکرات ایران و آژانس اتمی تا پایان ماه جاری میلادی (نوامبر) برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، میخائیل اولیانوف در مصاحبه با شبکه روسیه۲۴ گفت که انتظار می‌رود دور جدید مذاکرات ایران و آژانس اتمی تا پایان ماه جاری میلادی (نوامبر) برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد: می‌بایست تا پیش از پایان ماه نوامبر دور جدیدی از رایزنی‌ها میان کارشناسان آژانس اتمی و طرف ایرانی انجام شود. قرار بر این بود این نشست در تهران برگزار شود که امیدوارم این برنامه‌ها به قوت خود باقی بماند.

آمریکا و ۳ کشور اروپایی طرف برجام دیروز جمعه با صدور بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه‌ای ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال و ادعا کردند این قطعنامه در واکنش به همکاری ناکافی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص مسائل جدی باقی‌مانده مربوط به تعهدات حقوقی ایران ذیل “توافقنامه پادمانی پیمان منع گسترش (ان‌پی‌تی)؛ به تصویب رسید.

این دومین قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص این موضوعات در سال جاری است. شورا با انجام این کار پیام روشنی ارسال کرده مبنی بر این‌که ضروری و اضطراری است که ایران به تعهدات پادمانی خود ذیل ان‌پی‌تی پایبند باشد و بدون درنگ اقدامات مشخص‌شده را انجام دهد. ایران بایستی درباره ذرات اورانیوم شناسایی‌شده در ۳ مکان اعلام‌نشده توضیحات معتبر ارائه کند و مکان مواد هسته‌ای و یا تجهیزات مرتبط آلوده‌ی مرتبط را مشخص کند./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=254925
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه