مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا:

تا پایان سال 95 محصولات ایکس 200 جایگزین محصولات ایکس 100 خواهد شد

میهن صنعت : مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از برنامه ریزی در جهت کاهش تولید محصولات ایکس 100 و افزایش تولید محصولات گروه ایکس 200 در طول 3 سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، سعید مدنی- مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از جایگزینی محصولات جدید سایپا با گروه ایکس 100خبر داد و گفت: با وجودی که در زمینه ارتقای کیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا در سال های اخیر تلاش های زیادی انجام شده و موفقیت های خوبی هم کسب شده است که نتایج آن در گزارش های اعلام شده از سوی مراجع ذی صلاح کاملا مشخص است ولی به دلیل طولانی شدن چرخه حضور محصولات گروه ایکس 100سایپا در بازار، به نوعی مردم از این محصولات خسته شده اند.

وی افزود: بر همین اساس و با توجه به استراتژی تعریف شده در گروه سایپا مبنی بر گسترش سبد محصولات گروه و کسب سهم مناسبی از بازار داخل در نظر داریم تا پایان سال 95 و به مرور، تولید محصولات گروه ایکس 100( خانواده پراید) را کاهش و خانواده ایکس 200( خانواده تیبا) را جایگزین کنیم.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا خاطر نشان کرد: البته محصولات گروه ایکس 100 به دلیل قابلیت هایی چون قیمت رقابتی مناسب، خدمات گسترده، مصرف سوخت پایین و … دارای بازارهای صادراتی خوبی است و تا زمانی که از این بازار بهره می برد، تولید آن متوقف نخواهد شد.

وی گفت: با توجه به تیراژ تولید بالای خودروهای ایکس 100 و نیاز بازار امکان کاهش تولید یکباره این محصولات نیست و با افزایش تولید خودروهای گروه ایکس 200  به مرور جایگزین آن خواهد شد.

مدنی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده خودروهای تیبا و تیبا 2 از خانواده گروه ایکس 200، تا کنون تولید و به بازار عرضه شده است و خودروی جدید ساینا نیز بر روی پلتفرم تیبا تولید و با ظاهری متفاوت تا پایان امسال وارد بازار خواهد شد و بر همین اساس و افزایش تیراژ تولید، این خودروها به مرور جای محصولات ایکس 100 را خواهند گرفت.

وی در خصوص قیمت محصولات گروه ایکس 200 گفت: با توجه به اینکه قیمت مناسب خودروهای ایکس 100 یکی از دلایل اصلی استقبال بازار از این محصولات است قطعا در سال های آینده قیمت محصولات ایکس 200 نیز نقشی تعیین کننده در جهت کسب سهم بازار خواهند داشت و سایپا نیز با درک کامل این مساله به دنبال خودروهای متفاوت با قیمت مناسب خواهد بود.

مدیرعامل گروه سایپا خاطر نشان کرد: محصولات گروه ایکس 200 سایپا با قیمتی در حدود 24 تا 30 میلیون خواهد بود که با احتساب تورم سال های بعد این محصولات در رنج قیمتی محصولات ایکس 100 خواهد بود.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=62825
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه