درخواست منافقین برای بازگشت به ایران

سفیر کشورمان در عراق گفت: به دنبال استرداد تعدادی از اعضای گروهک منافقین که در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران پرونده دارند هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به اینکه برخی از اعضای گروهک منافقین با پر کردن فرم هایی خواهان بازگشت به کشور مان هستند گفت: به دنبال استرداد تعدادی از اعضای گروهک منافقین پرونده دار در دادگاه های  ایران  هستیم.
 
 سفیر ایران در عراق در مورد انتقال منافقین به اردوگاه لیبرتی و افرادی که خواستار بازگشت به ایران هستند بیان کرد: بعضی از افراد فرم هایی را پر کرده اند که خواستار بازگشت به ایران هستند اما شورای عالی پناهندگان و نماینده سازمان ملل تأکید دارند که باید ابتدا انتقال این افراد به لیبرتی تکمیل شود و سپس کار انتقال آنها صورت گیرد.
 
وی ادامه داد: البته اخیرا چندتن از اعضاء گروهک تروریستی منافقین با اصراربر وضعیت اسفناک خود با فرار، خودشان را به دولت عراق تسلیم کرده و حاضر نشدند که در کنار مجموعه گروهک منافقین در اردوگاه بمانند .
 
دانایی فر اعلام کرد : هنوز آمار دقیقی در مورد کسانی که خواهان بازگشت به ایران هستند در اختیار ما قرار نگرفته است.
 
وی همچنین درباره درخواست ایران برای بازگشت ۱۶۶ نفر از منافقین نیز گفت: ما تعدادی از اعضای گروهک منافقین را که دارای شخصیت سیاسی و حقیقی و در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران دارای پرونده هستند را از یک سال و نیم قبل به صورت رسمی به وزارت امور خارجه اعلام کردیم و به دنبال بازگشت این افرادی هستیم که دستشان به خون افراد بی گناه آلوده شده و شاکیان خصوصی دارند.
 
به گفته سفیر ایران در عراق، به غیر از ۱۶۶ نفر، تعدادی از منافقین نیز در داخل عراق هستند که برایشان پرونده هایی تشکیل شده و پیگیری قضایی صورت می گیرد.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=762
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه