«میهن صنعت»:

مشکل انقضای تاریخ مخزن یک میلیون خودروی دوگانه‌سوز

رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی گفت: باتوجه به درخواست‌های متعدد، دولت هیچ اقدامی برای تعویض مخازن این خودرو‌ها انجام نداده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، آقای محسن جوهری رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور گفت: اکنون در کشور حدود یک میلیون خودروی فرسوده داریم که این خودرو‌ها در اوایل دهه ۸۰ گاز سوز شده اند که نیاز به تعویض مخزن گاز سوز دارند.

به گفته او، متاسفانه  اقدامی در راستای ساماندهی  ناوگان دوگانه‌سوز فعلی خودرو‌های کشور انجام نشده و حدود یک میلیون دستگاه خودرو دوگانه‌سوز با مشکل انقضای تاریخ مخزن و فرسودگی مواجه هستند و مالکان این خودرو‌ها نیز توان مالی برای خریداری مخزن جدید را ندارند.

رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور  اضافه کرد: باتوجه به درخواست‌های متعدد، دولت هیچ اقدامی برای تعویض مخازن این خودرو‌ها نیز انجام نداده است، به طوریکه متاسفانه در ماه ۳ انفجار مخزن CNG به دلیل فرسودگی مخازن در کشور به ثبت می‌رسد.

جوهری گفت: اکنون تعداد خودرو‌های کشور ۲۴ میلیون دستگاه است که فقط ۴ میلیون از کل خودرو‌های کشور دوگانه‌سوز هستند و این آمار خودرو‌های کشور در شرایطی است که جایگاه‌های توان تامین سوخت سی‌ان‌جی برای ۸ میلیون خودرو را دارند.

او گفت: در حال حاضر قیمت مخزن سی ان جی در کشور ۱۰ میلیون تومان است که برخی‌ها به دلیل قیمت بالا توان خرید و یا تعویض مخزن خود را ندارند./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=259454
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه