اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده از پنجشنبه

در طرح جامع کاهش آلودگی هوا علاوه بر سازمان محیط زیست وزارتخانه های نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن - تجارت ، سازمان هواشناسی، استانداریها و شهرداریهای کشور در تدوین این طرح نقش داشته اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در پایتخت بنابر برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها از پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

رسول علی اشرفی پور در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه جامع کاهش آلودگی هوا گفت: یکی از بندهای این برنامه که علاوه بر شهر تهران و 7 کلانشهر دیگر را نیز شامل می شود جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده است که قرار شد از ابتدای تیرماه که چند روز آینده آغاز می شود، انجام شود.

به گفته مدیر کل محیط زیست استان تهران، این طرح با همکاری پلیس راهور انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده اظهار داشت: آغاز این طرح و تبیین راهکارهای اجرایی آن بسیار اهمیت دارد و در واقع توان و تخصص فنی و اجرایی بالای پلیس راهور در انجام این مصوبه را نشان می دهد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه این طرح به تدریج عملیاتی می شود، گفت: البته سعی ما این است که در اجرای این مصوبه اگر موانعی هم وجود داشته باشد، برطرف کنیم، اما هدف اصلی اعمال محدودیتهای ترافیکی برای جلوگیری از تردد این خودروها و موتورسیکلتهاست و هدف از رده خارج کردن خودروها نیست.

طرح جامع کاهش آلودگی 8 کلانشهر کشور ( تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان شرقی، مرکزی و البرز) پایان سال 90 ابلاغ شد.

در طرح جامع کاهش آلودگی هوا علاوه بر سازمان محیط زیست وزارتخانه های نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن – تجارت ، سازمان هواشناسی، استانداریها و شهرداریهای کشور در تدوین این طرح نقش داشته اند.

در این طرح سن فرسودگی خودروهای شخصی و کامیون‌ ها و کشنده‌ ها از 25 به 20، وانت بارها از 20 به 15، مینی ‌بوس از 15 به 10، میدل باس و اتوبوسهای برون شهری از 15 به 12 و اتوبوسهای شهری و موتورسیکلتها از 10 به 8 سال کاهش یافت ضمن اینکه سن فرسودگی تاکسیها همچنان 10 سال باقی مانده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1406
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه