اوباما: اوضاع اقتصادی آمریکا مناسب نیست

رئیس جمهور آمریکا برای آنکه بتواند خبرنگاران را متقاعد به حمایت از برنامه های خود کند تا بدین ترتیب کنگره از برنامه های اقتصادی وی حمایت کند گفت: اقتصاد آمریکا عملکرد مناسبی ندارد. تعداد زیادی فرد بیکار در آمریکا وجود دارد. بازار مسکن همچنان ضعیف است و ای

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی اعلام کرد که وضعیت اقتصادی این کشور مناسب نیست.

به گزارش مهر به نقل از سایت خبری تیکت، "باراک اوباما" که در دفاع از برنامه های انتخاباتی خود صحبت می کرد در ادامه افزود: اقتصاد آمریکا عملکرد مناسبی ندارد.

رئیس جمهور امریکا در ادامه حزب جمهوریخواه این کشور را متهم به بازی های سیاسی و سوء استفاده از اظهارت قبلی وی نموده است.

اوباما در ادامه بار دیگر به اقتصاد امریکا اشاره کرد و گفت: هر چند اقتصاد آمریکا خوب عمل نمی کند، اما با این وجود بخش خصوصی به خوبی فعالیت می کند و به رغم آنکه در ماه های گذشته فرصت های شغلی جدیدی خلق شده اما در برخی شهرها شاهد بیکار شدن مردم هستیم.

اوباما که شب گذشته در جمع خبرنگاران سخن می گفت در ادامه به طرح اشتغال زایی خود اشاره کرد و گفت: مسلما بر هرکسی این نکته روشن است که اقتصاد آمریکا خوب عمل نمی کند و از همین رو است که من از کنگره خواسته ام تا برنامه اشتغال زایی ارائه شده از کاخ سفید را تصویب کند.

رئیس جمهور آمریکا برای آنکه بتواند خبرنگاران را متقاعد به حمایت از برنامه های خود کند تا بدین ترتیب کنگره از برنامه های اقتصادی وی حمایت کند گفت: اقتصاد آمریکا عملکرد مناسبی ندارد. تعداد زیادی فرد بیکار در آمریکا وجود دارد. بازار مسکن همچنان ضعیف است و این همان دلیلی است که من به خاطر آن از کنگره خواستم برای بهبود اوضاع اقتصادی گام های جدی بردارد.

اما در پاسخ به این اظهارت اوباما، جمهوریخواهان بویژه "میت رامنی" نامزد این حزب در رقابت های ریاست جمهوری، با انتقاد از رئیس جمهور وی را متهم به بی اطلاعی از اوضاع اقتصادی آمریکا کردند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار  می شود و از آنجا که بحران اقتصادی آمریکا مهمترین مشکل داخلی این روزهای ایالات متحده است، رامنی و اوباما تلاش می کنند تا با پرداختن به برنامه های اقتصادی شانس خود را برای پیروزی در انتخابات افزایش دهند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1245
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه