بازهم خودرو گران خواهد شد ؟

ميهن صنعت : دبير انجمن خودروسازان از بررسي پيشنهاد افزايش قيمت برخي محصولات ايران خودرو و زامياد در كميته قيمت‌گذاري خودرو خبر داد.

احمد نعمت بخش در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس از ارائه پيشنهادات جديدي از سوي دو شركت خودروساز ايران‌خودرو و زامياد براي افزايش قيمت برخي محصولاتشان به كميته قيمت‌گذاري خودرو خبر داد و گفت: اين درخواست به علت افزايش هزينه‌هاي توليد صورت گرفته است.
وي همچنين با اشاره به ارائه تقاضايي به وزير صنعت براي برگزاري مجدد جلسات شوراي سياستگذاري خودرو، گفت: اين تقاضا در حال بررسي است و احتمالاً هفته آينده جلسه شورا تشكيل شود.
روز گذشته هم جواد تقوي رئيس سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان ضمن تكذيب هرگونه تخلف واردكنندگان خودرو در حوزه گران ‌فروشي و تاخير در تحويل محصولات پيش‌فروش شده گفت: قيمت خودروهاي وارداتي نيز مانند خودروهاي داخلي، بر اساس آناليز قيمت صورت مي‌گيرد. در اين بررسي موضوعاتي همچون نرخ ارز، عوارض گمركي و ديگر هزينه‌هاي واردات به اضافه‌ سود قانوني واردكنندگان، مبناي تعيين قيمت قرار مي‌گيرد.
رئيس سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان تاكيد كرد: بنابراين تمام خودروهاي وارداتي، نرخ مصوب و مشخصي دارند و بايد به اين نرخ‌ها عرضه شوند. سازمان حمايت نيز بر روي سيستم فروش واردكنندگان خودرو نظارت مي‌كند تا قيمت‌هاي مصوب رعايت شود.
وي در پاسخ به اين كه به گفته رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، برخي از واردكنندگان به جاي عرضه مستقيم محصولات به نرخ مصوب، آنها را با قيمتي بالاتر به واسطه‌ها واگذار مي‌كنند، اظهار كرد: اين موضوع جزو شنيده‌هاست و ما گزارشي در اين خصوص نداشته‌‌ايم. اگرچه اگر مصداق داشته باشد، تخلف بوده و با آن برخورد خواهد شد.
به گزارش ايسنا، پيش از اين رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از بروز تخلفاتي همچون تاخير در تحويل خودروي پيش فروش شده، گران فروشي و عدم عرضه مستقيم خودروهاي وارداتي خبر داده بود.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=2218
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه