برنج خارجی در دیگ شمالی‌ها

ميهن صنعت : عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به عرضه و فروش برنج خارجی در شمال کشور، گفت: علت اصلی واردات برنج به کشور و همین طور عرضه آن در منطقه تولید این محصول، مافیای واردات است که ریشه آن باید شناسایی و از بین برود


به گزارش ميهن صنعت، یونس اسدی در گفت و گو  خانه ملت، افزود: شناسایی مافیای واردات محصولات کشاورزی در اولویت کارهای کمیسیون کشاورزی مجلس قرار گرفته، زیرا همواره از این ناحیه به تولیدات داخلی ضربه وارد می شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگراز علل واردات بی رویه برنج به کشور و عرضه آن در شهرهای شمالی، نبود متولی و مسئول برای واردات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی است که باید این مسئله اصلاح شود.که این موضوع نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: زمانی که شالیزارهای شمال کشور این قابلیت را دارد تا برنج با کیفیت تولید کند، بنابراین ضرورتی به واردات این محصول از خارج از مرزها وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: در بخش مطالعه تناسب اراضی در حوزه برنج که قرار بود به عنوان خودکفایی اقدام شود تاکنون کار مشخصی انجام نشده است.

اسدی تصریح کرد : بسته بندی مناسب محصول برنج در بازار جهانی می ‌تواند ضمن معرفی نام، خواص، مشخصات ،قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، محافظت آن کالا را تا زمان مصرف به عهده گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان یادآورشد: واردات برنج خارجی جدا از مساله آلودگی آنها باعث می‌شود برنج داخلی به فروش نرسد و فاجعه به بار آید.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1814
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه