میهن صنعت :

بيش از 5 ميليون دلار كالاي صنعتي و معدني از همدان صادر شد

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: در سه ماه سال جاري 5 ميليون و 164 هزار دلار كالا در بخش صنعت و معدن از گمرك همدان صادر شد.


رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: در سه ماه سال جاري 5 ميليون و 164 هزار دلار كالا در بخش صنعت و معدن از گمرك همدان صادر شد.

به گزارش میهن صنعت به نقل از روابط عمومي سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان همدان، محمدمهدي فرشچي‌موحد اظهار داشت: صادرات كالاهاي بخش صنعتي و معدني در سه ماه امسال از طريق گمرك استان همدان به ديگر كشورها به ميزان 5 ميليون و 164 هزار دلار بوده كه معادل 25 درصد از كل صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

وي با بيان اينكه اين ميزان كالاي صنعتي و معدني از نظر وزني 19 هزار و 743 تن بوده است، ادامه داد: از اين ميزان صادرات 4 ميليون و 312 هزار دلار در زيرشاخه‌‌هاي صنعت، 847 هزار دلار در زيرشاخه‌هاي مواد شيميايي و 22 هزار دلار در زيرشاخه معدن صادر شده است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: سيمان به عنوان مهمترين كالاي صادراتي اين بخش با يك ميليون و 139 هزار دلار 5.5 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و در رتبه چهارم كالاهاي صادراتي استان قرار دارد.

وي با بيان اينكه چيني‌آلات بهداشتي با 798 هزار دلار چهار درصد از صادرات استان را از آن خود كرده است، ادامه داد: كاشي با 559 هزار دلار 2.7 درصد از كل صادرات استان همدان را به نام خود ثبت كرده است.

فرشچي‌موحد با بيان اينكه رزين با 481 هزار دلار 2.3 درصد از كل صادرات همدان را به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: صادرات ظروف تفلون 377 هزار دلار با سهم دو درصد از صادرات استان، ظروف آلومينيومي با 287 هزار دلار و 1.4 درصد از سهم صادرات از ديگر اقلام صادراتي در اين بخش به شمار مي‌روند.

وي اظهار داشت: اين اقلام از طريق گمرك همدان به كشورهاي عراق، تركيه، گرجستان، ارمنستان، پاكستان، اتيوپي و تركمنستان صادر شده است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در پايان افزود: ميزان صادرات اين بخش در خرداد ماه امسال يك ميليون و 570 هزار دلار بوده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1977
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه