وزیر صنعت :

تاکنون گزارشی از کاهش تولید خودرو به دست من نرسیده است

ميهن صنعت : وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عدم تأثیر‌گذاری تحریم در تولید داخلی گفت: تاکنون خبری در خصوص کاهش تولید در کارخانجات خودرو‌سازی نداشته‌ام و فکر می‌کنم ‌این خبر درست نباشد.


به گزارش « ميهن صنعت» مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن، تجارت در گفت‌و‌گو با  فارس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود حجم تولید در کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا به طرز محسوسی کاهش پیدا کرده است و تعداد زیادی از کارگران بیکار شده‌اند؟ گفت: تاکنون چنین گزارشی به دست من نرسیده است و ‌فکر می‌کنم که این مسئله و این خبر درست نباشد.

 وی افزود: تولید به روال سابق همچنان در کل کشور در جریان است.

 وزیر صنعت، معدن، تجارت در پاسخ به این سؤال که آیا تحریم‌ها می‌تواند عامل کاهش تولید در صنایع کشور شود؟ ادامه داد: ‌تحریم‌ها شاید بتواند در روابط تجاری تاثیر‌گذار باشد اما به طور حتم تولید داخلی مستقل از این مسئله مبر‌است.
 
غضنفری گفت: از این رو من فکر نکنم تحریم‌ها تاثیری بر کاهش تولید داخلی داشته باشد.
 
خبرنگار فارس از وزیر صنعت، معدن‌، تجارت پرسید "برخی معتقدند ‌مصوبه واردات 24 میلیارد دلاری برای تولید داخلی ویران کننده است، آیا شما هم به این موضوع اعتقاد دارید؟" که غضنفری در پاسخ با بیان اینکه "‌باید در ابتدا به این مصوبه با نگاهی تحلیلی نگاه کرد"، گفت‌: بخش اعظم این مواد به تولید مواد اولیه کارخانجات اختصاص پیدا کرده است، از این رو این واردات نه تنها باعث کاهش میزان تولید در کارخانجات خواهد شد بلکه به افزایش اشتغال کمک خواهد کرد.

وی افزود: در کنار این باید به این نکته توجه کرد که میزان واردات مواد اولیه در سال گذشته نیز در کشور به همین اندازه بوده که عمدتا در کارخانجات مطرح شده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=961
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه