تذکر وزیر صنعت به خودروسازان

ميهن صنعت : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به تاثیر میزان تقاضای بازار در افزایش قیمت خودرو گفت: عملکرد خودروسازان در تامین نیاز بازار در حال بررسی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید جواد تقوی گفت: تولیدکنندگان عمده باید در مورد تقاضای بازار تامین نیاز مردم پاسخگو باشند، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این باره به خودروسازان تذکر داده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت براساس بررسی هزینه های تولید صورت می گیرد، اظهار داشت: برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو ،خودروسازان باید زمان تحویل محصولات خود را کاهش دهند.
وی درعین حال گفت: اما اگر اتفاق خاصی موجب بروز مشکل جدی برای صنعت شود به طور قطع بر قیمت تمام شده خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود.
تقوی همچنین در مورد خرید و فروش حواله خرید خودروی رانا با قیمت چهار میلیون تومان بالاتر از قیمت خرید بیان کرد، پیش فروش خودرو در اختیار مردم است و آنها می توانند در چارچوب قوانین تولید کننده از این فضا استفاده کرده و ثبت نام کنند.
وی تاکید کرد: موضوع حائز اهمیت در این مورد تسریع در زمان خودرو از سوی ایران خودرو است تا شاهد چنین اتفاقاتی در سطح بازار نباشیم.
تقوی تصریح کرد: مبلغی که تاکنون برای فروش خودرو رانا دریافت شده علی الحساب بوده و در زمان تحویل خودرو براساس نرخ های واقعی تسویه حساب می شود.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در مورد اینکه آیا در سال جاری امکان رشد قیمت‌ها وجود دارد، عنوان کرد: هم اکنون هیچ بحثی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد اما شرایط تولید و قیمت ها را در بازار بررسی می کنیم تا اگر مورد خاصی نیاز بود، اعمال شود.
وی با بیان این‌که بسیاری ازمولفه‌ها در قیمت تمام شده تولید محصول موثر است، به ایرنا گفت: از جمله این مولفه‌ها نرخ ارز و نرخ‌های جهانی مواد اولیه است که باید توجه داشت، بخش قابل توجهی از مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان به واردات وابسته است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=2127
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه