میهن صنعت:

توليد سال92 ايران خودرو در كمتر از هشت ماه شكسته شد

میهن صنعت: مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو اعلام كرد: با توجه به تمهيدات صورت گرفته در زنجيره تامين، اين گروه صنعتي از اول امسال تا 21 آبان ماه،بيش از 365 هزار دستگاه سواري و وانت توليد كرده كه برابر با كل توليد سال گذشته اين گروه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت» به نقل از ايكوپرس، مهندس هاشم يكه زارع با بيان اين مطلب گفت: اين ميزان توليد نشان دهنده 95 درصد رشد نسبت به توليد همين دوره زماني در سال گذشته و دو درصد رشد نسبت به برنامه توليد مصوب است.

 

وي با اشاره به بيشترين سهم محصولات در سبد توليد ايران خودرو تصريح كرد: بيشترين سهم توليد مربوط به پارس با 90 هزار دستگاه و 405 با 70 هزار دستگاه بوده است كه به ترتيب 24 درصد و 19 درصد از مجموع توليد ايران خودرو را به خود اختصاص داده است.

 


 

 مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو اظهار داشت: سهم رانا از سبد توليدات 230 روز امسال نزديك به پنج درصد بوده و همچنين از ابتداي سال جاري تا 21 آبان 1400 دستگاه دنا نيز توليد شده است.

 


 

يكه زارع با اشاره به سهم تندر 90 در توليد ايران خودرو يادآور شد: تندر كه دو درصد ازمجموع توليد ايران خودرو از اول امسال تا 21 آبان را در بر دارد، نسبت به توليد همين دوره در سال گذشته، 130 درصد رشد نشان مي دهد و در ادامه سال، اين ميزان رشد بيشتر هم خواهد شد.

 


وي ادامه داد: از ابتداي سال جاري تا 21 آبان ماه 56 هزار دستگاه وانت باردو توليد شده كه اين ميزان 15 درصد مجموع توليد را در بر دارد. همچنين در اين دوره 17 درصد سبد توليد به هر يك از خودروهاي سمند و 206 تعلق دارد.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=62348
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه