طبق مصوبه جديد :

جدول میزان ارز مسافرتی به کشور های مختلف

نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی یک بار در سال و به میزان یک هزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است.

ه گزارش جهان، نرخ فروش ارز مسافرتی به هر یک از کشور ها در حالی 1000 دلار است که این موضوع شامل کشور های سوریه، عراق، آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین ،سنگاپور و چین نمی شود.

گفتنی است فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از ٢سال امکانپذیر نبوده و برای سنین ٢ تا ١٢ سال به میزان 50 درصد در هریک از حالات فوق خواهدبود.

جدول میزان ارز مسافرتی به کشور های مختلف به شرح زیر است:

کشور

میزان ارز

تعداد

آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و چین

٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

عراق (عتبات عالیات)1

٢٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است

یک بار در سال

سوریه و عربستان (بابت عمره مفرده)2

٤٠٠ دلار یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

سایر کشور ها

یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی

یک بار در سال

 

1. فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) صرفًا به زائرانی که از طریق کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می‌شوند امکان پذیر خواهد بود.

2. مسافرانی که قبلا از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده‌اند، می توانند در ‘دو نوبت’ از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه، عراق و یا عربستان (بابت عمره مفرده) استفاده کنند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=671
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه