میهن صنعت :

حکمرانی چینی ها بر بازار لوازم یدکی خودرو

در حال حاضر یک چهارم بازار لوازم یدکی خودروها در اختیار چینی ها قرار دارد.


به گزارش میهن صنعت به نقل از پرشین خودرو، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو با بیان این مطلب گفت: هم اکنون بیشترین لوازم یدکی خودرو مورد نیاز کشور، از کشورهای کره جنوبی، ژاپن، چین و فرانسه وارد می‌شود، اما با این حال چینی‌ها نیز توانسته‌اند با ترفند کاهش قیمت‌، یک چهارم بازار لوازم یدکی کشور را در اختیار خود درآورند.
غلامرضا بخشی‌زاده با بیان اینکه حجم عظیمی از این کالاها از مبادی رسمی وارد بازار می شود، ادامه داد: قسمتی از بازار لوازم یدکی خودرو نیز در قبضه کالاهای قاچاق و بی کیفیت قرار دارد که این میزان در مقایسه با سال های اخیر کاهش چشمگیری را تجربه کرده است.
وی با تاکید بر اینکه درهمه صنوف تقلب و قاچاق وجود دارد و باید این مساله به صورت کلی ریشه‌یابی و حل شود، افزود: قطعات عرضه شده به بازار باید دارای شناسنامه باشند تا خریدار با شناخت کامل و آگاهی به خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کند.
رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو با انتقاد از واردات بی رویه خودروهای خارجی به کشور افزود: واردات بی رویه خودروهای خارجی مشکلات بسیاری را برای خریداران این خودروها ایجاد کرده است.
بخشی زاده توضیح داد: با توجه به اینکه که هر واردکننده ای تعداد کمی از این خودروها را به سلیقه خود وارد کشور کرده و مسولیتی در قبال خدمات پس از فروش این خودروها به عهده نمی گیرد، این امر باعث شده خدمات پس از فروش این خودروها هیچ گونه متولی در کشور نداشته باشد تا جایی که در برخی موارد دارنده خودرو باید قطعه مورد نیاز خود را از خارج از کشور خریداری کند.
وی ارایه خدمات پس از فروش را برای واردکنندگان این خودروها غیراقتصادی دانست و ادامه داد: محدود بودن تعداد این خودروها در کشور باعث شده تا واردکنندگان علاقه ای برای ارایه خدمات پس از فروش از خود نشان ندهند بنابراین دارندگان این خودروها باید خودشان مسولیت تامین قطعات را بر عهده بگیرند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1121
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه