رونمائی از نخستین آنتی‌ویروس بومی

میهن صنعت : رئیس دانشگاه شیراز گفت: امروز از نخستین نسخه آنتی‌ویروس بومی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه شیراز رونمایی خواهد شد.

به گزارش فارس، محمد مؤذنی در همایش ایمنی پرتوهای غیریون‌ساز اظهار داشت: مرکز تحقیقات تابش دانشگاه شیراز با 34 سال سابقه فعالیت یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیقاتی دانشگاهی است.

وی گفت: پرتوها به دو گروه یون‌ساز و غیریون‌ساز تقسیم می‌شوند که پرتوهای یون‌ساز می‌توانند با تابش، اتم‌ها را به یون تبدیل کنند.

رئیس دانشگاه شیراز افزود: در دنیای امروز، ایمنی پرتوهای غیر یون‌ساز یکی از مهم‌ترین موضوعات از بعد صنعتی و پزشکی است.

مؤذنی گفت: در خصوص اثرات و تشعشعات پرتوها در بین مردم شایعاتی وجود دارد که این تشعشعات را مسبب ایجاد عوارض پوستی، مشکلات روحی، بیماری‌های اعصاب و حتی سقط جنین عنوان می‌کنند.

رئیس دانشگاه شیراز افزود: این شایعات نشان می‌دهد که هنوز اطمینان از خطر یا بی‌خطری تشعشعات در بین مردم وجود ندارد.

وی گفت: علی‌رغم انجام مطالعات در این زمینه اما هنوز نتیجه قطعی در خصوص مضر و یا بی‌ضرر بودن تشعشعات وجود ندارد.

مؤذنی اظهار داشت: با توجه به اینکه در دنیای امروز موضوع پرتوها و ایمنی آنها یکی از موضوعات مهم و به روز است، باید بتوانیم با انجام کار مطالعاتی، در این موضوع روز دنیا رشد کنیم و حرف برای گفتن داشته باشیم.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: یکی از روش‌های کسب تجربه و اطلاعات برای این منظور، پی‌گیری موضوع از طریق دانشگاه‌ها است.

مؤذنی ادامه داد: همچنانکه مباحث علمی مختلف در تمام دانشگاه‌ها دنبال می‌شود، موضوع پرتوها و تشعشعات نیز باید در دانشگاه‌های بسیاری با جدیت دنبال شود.

وی در ادامه به برخی دستاوردهای دانشگاه شیراز اشاره کرد و گفت: عصر امروز از نخستین نسخه آنتی‌ویروس بومی با حضور سلطان‌خواه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه شیراز رونمایی خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=775
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه