میهن صنعت :

سایپا همچنان پیشتاز صادرات خودرو کشور

بر اساس آمار منتشر شده سازمان گمرک جمهوری اسلامی گروه خودروسازی سایپا حائز بیشترین سهم صادرات در خردادماه سال 91شد.


به گزارش میهن صنعت بر اساس آمار منتشر شده سازمان گمرک جمهوری اسلامی گروه خودروسازی سایپا حائز بیشترین سهم صادرات در خردادماه سال 91شد.

بر اساس آمارسازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران گروه خودروسازی سایپا با کسب بیشترین سهم صادرات درصنعت خودرو کشور با صادرات خودروهای تیبا ، خانواده X100 و همچنین قطعات منفصله خودرو  به کشورهای حوزه خاورمیانه و اروپا همچنان پیشتاز صادرات خودرو ایران بوده است .

 براساس این گزارش در خرداد ماه سال 91 گروه خودروسازی سایپا محصولات خود را به کشورهای عراق، روسیه ، اوکراین ،افغانستان ارسال کرد که ازاین میزان کشور عراق با 2246 دستگاه  انواع خودرو پراید و تیبا بیشترین سهم واردات محصولات سایپا را ازآن خود کرد.

این درحالی است که بعد از کشور عراق ، افغانستان با دریافت 70 دستگاه خودرو ،آذربایجان با 18 و اوکراین با واردات 16 دستگاه از خودروهای تیباو خانواده X100   در کشورهای بعدی واردکننده محصولات با برند ایرانی سایپا بوده اند .

علاوه بر این بر اساس گزارش آماری گمرک جمهوری اسلامی ایران قطعات  منفصله خودروهای صادراتی سایپا شامل قطعات یدکی  محصولات صادراتی این شرکت نیز علاوه بر این کشورها به کشور جمهوری کره نیز صادر گردید.

پیش ازاین سایپا محصولات خود را با برند ایرانی به بازارهای مناطق خاورمیانه ، آسیای میانه ، آفریقا و آمریکای لاتین صادر نمود و در سال 91 نیز باگسترش اهداف صادراتی به کشورهای هدف  توانست کشورهای اوکراین و افغانستان را نیز به جمع بازارهای صادراتی خود اضافه نمایند .

گفتنی است براساس نظرسنجی انجام شده از مشتریان محصولات سایپا در بازارهای صادراتی، مصرف کم سوخت، قیمت رقابتی، قطعات یدکی فراوان و در دسترس و خدمات پس از فروش گسترده از مهمترین مزیت‌های شرکت سایپا نسبت به سایر رقبا و ضامن تداوم و توسعه حضور این شرکت در بازارهای بین المللی است .

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=2191
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه