شاهکار جدید لامبورگینی+ عكس

ميهن صنعت : تنها خودروی لامبورگینی آونتادور Jبه قیمت 2.750.000 دلار به فروش رفت اما نمونه مفهومی مبتنی بر آن با طراحی بدنه بهتر، 105 اسب‌بخار قدرت بیشتر و سرعت نهایی 350 کیلومتربرساعت به مراتب جالب‌توجه‌تر است.

تنها خودروی لامبورگینی آونتادور Jبه قیمت 2.750.000 دلار به فروش رفت اما نمونه مفهومی مبتنی بر آن با طراحی بدنه بهتر، 105 اسب‌بخار قدرت بیشتر و سرعت نهایی 350 کیلومتربرساعت به مراتب جالب‌توجه‌تر است.

  این نمونه مفهومی تازه با تمامی نمونه‌های مفهومی که سال‌های گذشته شاهد آنها بوده‌اید متفاوت است.
این نمونه را شرکت انگلیسی Prindivilleکه سازنده بدنه خودرو است و پیش از این طراحی بدنه آونتادور را ارائه و در سطح محدود وارد بازار کرده، مبتنی بر نمونه مفهومی لامبورگینی آونتادور J که برای اولین‌بار اسفندماه گذشته در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش درآمد طراحی کرده است. به عبارت دیگر این نمونه مفهومی بر پایه یک نمونه مفهومی دیگر ارائه شده و این چیزی نیست که تاکنون دیده باشیم.
اگر به خاطر داشته باشید در آخرین روزهای سال گذشته میلادی تنها نمونه موجود از لامبورگینی آونتادور J به ارزش 2.750.000 دلار و به صورت خصوصی به فروش رسید و لامبورگینی در مورد تولید نمونه‌های بیشتر اظهار نظری نکرد؛ با این حال تنها چند ماه بعد نمونه تیونینگ شده‌ای از این خودرو توسط گروه طراحی Prindiville ارائه شده که به مراتب جالب‌توجه‌تر است.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از گیزمگ، تیونینگ این خودرو با ECU remap یا نوشتن نرم‌افزار بهتر برای ECU و استفاده از اگزوزهای تیتانیومی قدرت آنرا از 700 به 805 اسب‌بخار افزایش داده و حداکثر سرعت را به 350 کیلومتربرساعت (97.2 متر بر ثانیه) رسانده است. این گروه طراحی تجربه‌های موفق بسیاری در تولید بخش‌های فیبرکربنی دارد و از تمامی تکنیک‌های ساختی که تاکنون در صنایع هوانوردی و دریایی به کار گرفته برای بهبود شکل تمامی قسمت‌های بدنه و سبک‌تر کردن وزن این خودرو استفاده کرده است.
به گفته طراحان Prindiville این خودرو بسیار سبک‌تر از نمونه اولیه آماده شده و کاهش وزن چشمگیر آن در کنار افزایش قدرت می‌تواند یک لامبورگینی بی‌نظیر از نمونه مفهومی Prindiville’s Aventador J بسازد.
ترمزهای دیسکی این خودرو با دیسک‌های سرامیکی که به مراتب گران‌تر هستند، جایگزین شده و سازندگان آن می‌گویند که عملکرد این ترمزها در هر شرایطی بی‌نقص است. سیستم تعلیق خودرو کاملا انطباق‌پذیر است و همان‌طور که از خودرویی که توسط طراحان بدنه ساخته شده انتظار می‌رود، تمامی بخش‌ها استادانه طراحی شده‌اند.
بخش‌های داخلی این خودرو و دریچه‌های هوا همگی از جنس آلومینیوم ساخته شده‌اند و یک صفحه نمایش LCD به ابعاد پنج اینچ برای دسترسی به سیستم سرگرمی خودرو که شامل دی.وی.دی پلیر، ناوبری ماهواره‌ای و نرم‌افزارهای سفارشی متعدد مانند نقشه‌ها و مسافت‌سنجی بسیاری از پیست‌های اتومبیلرانی دنیا می‌شود در قسمت هدایت و کنترل آن تعبیه شده است.
این گروه طراحی پیش از این نمونه‌های بهبودیافته‌ای از فراری 458، رنجروور Evoque، لامبورگینی مورسیه‌لگو، لندروور Defender و لامبورگینی آونتادور را طراحی کرده و روی افزایش جذابیت بصری ابرخودروهای متعددی مانند پورش، بنتلی، بی.ام.و نیز مانند لامبورگینی، فراری و رنجروور کار کرده است.
این گروه تجربه طراحی بخش بار بالای خودرو در ابرخودروهای گوناگون را نیز دارد و با توجه به ساخت بدنه فیبرکربنی برای صنعت هوانوردی و دریایی در کنار صنعت خودرو به سادگی می‌تواند تکنیک‌های خود را در تولید نمونه‌های اختصاصی که مشتریان سفارش می‌دهند به کار بگیرد.           
2

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=867
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه