طراحي و توليد يك وانت جديد در ايران‌خودرو

ميرجواد سليماني گفته : اين وانت جديد که بر پايه پلت‌فرم پژو 405 ساخته مي‌شود و در بهمن ماه سال جاري وارد چرخه توليد خواهد شد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از طراحي و توليد يك وانت جديد خبر داد.
 
جواد نجم‌الدين در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: در حال حاضر يك وانت جديد در مراحل آخر طراحي قرار دارد.
 
وي با بيان اين‌كه نمونه آزمايشي اين وانت توليد شده و در مراحل تست قرار دارد، خاطرنشان كرد: پس از به پايان رسيدن تست‌ها، مرحله‌ تجاري‌سازي اين خودرو و توليد انبوه آن آغاز خواهد شد.
 
نجم‌الدين ادامه داد: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته سال آينده اين وانت به توليد تجاري رسيده و وارد بازار خواهد شد. اميدواريم تا شهريور ماه سال آينده بتوانيم اين خودرو را عرضه كنيم. مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در خصوص ظرفيت توليد و قيمت اين وانت، اظهار كرد: با توجه به اين‌كه اين خودرو در مرحله طراحي قرار دارد هنوز ظرفيت توليد و قيمت آن نهايي نشده است.
 
مديرعامل ايران خودرو پيش از اين از عرضه وانت تندر 90 به بازار تا پايان امسال خبر داده بود.
 
به گفته نجم‌‌الدين، طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته وانت تندر 90 تا پايان امسال وارد بازار خواهد شد.
 
همچنين به تازگي قائم مقام مدير عامل ايران خودرو در کيفيت و توسعه محصول از عرضه وانت جديدي با کد PU1 تا نيمه دوم سال جاري در اين شركت خبر داده بود.
 
ميرجواد سليماني گفته بود كه اين وانت جديد که بر پايه پلت‌فرم پژو 405 ساخته مي‌شود و در بهمن ماه سال جاري وارد چرخه توليد خواهد شد.
 
وي، موتور اين محصول را نسخه بهبود يافته موتور OHVG به نام OHVG2 برشمرده بود که 1700 سي سي پايه گازسوز و از استاندارد آلايندگي يورو 4 برخوردار است.
 
حال مشخص نيست كه اين وانت همان وانتي است كه نجم‌الدين خبر توليدش را داده يا متفاوت از آن است. در حال حاضر فقط وانت باردو در ايران‌خودرو توليد مي‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1830
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه