پس ازوقفه 9 ماهه :

قهوه تلخ باز مي گردد

سریال قهوه تلخ از ابتدا با حاشیه‌های بسیاری همراه بود؛ از دعوای تهیه‌کنندگان این کار با تلویزیون که باعث شد این‌کار از شبکه 3 تلویزیون پخش نشود و سر از سوپرمارکت‌ها در بیاورد تا پخش نسخه جدید آن بدون داشتن مجوز ارشاد که توقف نه‌ماهه این سریال را به‌دنبال

به گزارش « ميهن صنعت » به نقل از همشهري آنلاين سریال قهوه تلخ از ابتدا با حاشیه‌های بسیاری همراه بود؛ از دعوای تهیه‌کنندگان این کار با تلویزیون که باعث شد این‌کار از شبکه 3 تلویزیون پخش نشود و سر از سوپرمارکت‌ها در بیاورد تا پخش نسخه جدید آن بدون داشتن مجوز ارشاد که توقف نه‌ماهه این سریال را به‌دنبال داشت به گونه‌ای که عوامل آن از ادامه ساخت این سریال ناامید شدند.

اما مدتی بعد خشایار الوند، نویسنده این مجموعه به مهر گفت: تصویربرداری سری جدید مجموعه قهوه تلخ در لوکیشن کافی‌شاپ آغاز شده‌است و هم اکنون نیز ادامه دارد. من و امیرمهدی ژوله نیز مشغول نگارش متن به‌طور همزمان هستیم. وی افزود: البته کار جمع‌آوری گروه برای ادامه کار با توجه به وقفه صورت گرفته در تولید کمی مشکل بود اما خوشبختانه همکاران توانستند با عذرخواهی از تعهدات کاری‌ای که داشتند دوباره به گروه بپیوندند. هم اکنون عوامل اصلی در جلو و پشت دوربین حضور دارند.

الوند ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قسمت‌های مربوط به مجموعه 26 که پیش از این به‌طور غیرقانونی وارد بازار شده بود، از فردا به صورت قانونی در اختیار شبکه نمایش خانگی و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و پس از آن قسمت‌های 27 و 28 که آماده‌است نیز وارد بازار خواهد شد. ما هم اکنون مشغول تصویربرداری فصل 27 قهوه تلخ هستیم.

اواخر تابستان سال90 همزمان با آغاز ماه رمضان بود که فصل25 مجموعه قهوه تلخ وارد بازار شد و از سوی عوامل قرار شد فصل بعدی این مجموعه پس از این ماه وارد شبکه نمایش خانگی شود. موعد مقرر فرا رسید اما بدون توضیحی از طرف تهیه‌کننده یا سایر عوامل مجموعه، تولید و توزیع قهوه تلخ متوقف شد. البته شنیده‌ها حاکی از این بود که فصل‌های آماده این مجموعه که قرار بود وارد بازار شود برای گرفتن مجوز در ارشاد دچار مشکل شده‌اند.

این شایعات اما عوامل سریال یا مسئولان ارشاد را برای توضیح درباره سرنوشت این مجموعه مجاب نکرد تا اینکه فصل 26 قهوه تلخ به‌طور غیرقانونی و قاچاق وارد بازار و به صورت گسترده توسط مخاطبان خریداری شد. مهران مدیری، کارگردان و بازیگر این مجموعه و حتی برادران آقا گلیان باز هم در این ارتباط سکوت کردند و فقط با دادن پیامک به مخاطبان از آنها خواستند از خریداری این نسخه غیرقانونی امتناع کنند. توزیع همین نسخه غیرقانونی کافی بود تا جلوی ساخت و ادامه پخش این مجموعه رسما گرفته شود تا مشکل و دلایل توزیع این نسخه قاچاق مشخص شود.

حتی برخی شنیده‌ها حاکی از این بود که ممکن است در انتشار این نسخه قاچاق خود عوامل نیز دخیل بوده باشند که البته هرگز در این ارتباط جواب درستی شنیده نشد. پس از گذشت چندین ماه از توقف این مجموعه پرمخاطب در شبکه نمایش خانگی، برادران آقا گلیان، تهیه‌کنندگان قهوه تلخ تصمیم گرفتند دوباره مجوز تولید و انتشار این مجموعه را از ارشاد بگیرند تا جایی که این پیگیری‌ها نتیجه داد و پس از برطرف شدن مشکلات به وجود آمده خبر رسید به زودی پخش قسمت‌های باقی مانده آغاز می‌شود و تصویربرداری فصل جدید ادامه پیدا می‌کند.

در انتهای قسمت 25 همزمان با قهوه خوردن نیما، درباریان جهانگیرشاه به زمان حال وارد شدند و در قسمت 26 که 12اردیبهشت‌ماه توزیع می‌شود داستان به زبان کمدی در شرایط عجیب و در مواجهه درباریان جهانگیرشاه با امکانات زندگی امروزی پی‌گرفته می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=710
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه