میهن صنعت :

كاهش استقبال دلیل افت تولید خودروهای دوگانه‌سوز

دبیر انجمن خودروسازان ایران معتقد است که كاهش استقبال مردم از خودروهای دوگانه‌سوز موجب افت تولید خودروسازان در این حوزه شده است.


به گزارش میهن صنعت به نقل ازپرشین خودرو، براساس آمار انجمن خودروسازان در دو ماهه نخست سال جاری تولید خودروهای سواری دوگانه‌سوز با كاهش 48.1 درصدی به 19 هزار و 440 دستگاه رسیده است.
احمد نعمت‌بخش در این باره اظهار كرد:‌ به طور كلی به دلیل برخی مسائل تولید خودرو در کشور با کاهش مواجه شده كه بخشی از این افت تولید مربوط به خودروهای دوگانه سوز بوده است.
نعمت‌بخش با بیان این‌كه در گذشته كمتر بودن قابل توجه قیمت گاز در برابر بنزین دلیل استقبال بالای مردم از خودروهای دوگانه‌سوز بود، تصریح كرد: در برنامه چهارم توسعه مصوب شد قیمت گاز معادل 40 درصد قیمت بنزین باشد كه تاثیر قابل توجهی در جلب مردم به این خودروها داشت.
وی ادامه داد: با این حال در برنامه پنجم توسعه این مصوبه تكرار نشده و در جریان هدفمندسازی یارانه‌ها نیز قیمت گاز افزایش یافت كه به این ترتیب جذابیت‌های بالای گاز در برابر بنزین كمتر شد.
به گفته دبیر انجمن خودروسازان ایران، نامناسب بودن پراكندگی جایگاه‌های گازرسانی و تعداد كم آن‌ها در مقایسه با جایگاه‌های عرضه بنزین موجب رویگردانی مردم از این خودروها در سال‌های اخیر شده است.
برخی کارشناسان نیز كاهش تقاضا، افزایش قیمت سی.ان.جی و حوادث انفجار مربوط به مخزن‌های غیراستاندارد برخی خودروهای تبدیلی كارگاهی را از جمله دلایل كاهش تولید این دسته از خودروها می دانند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1432
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه