موافقت سازمان حمایت با افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی

ميهن صنعت : دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از موافقت سازمان حمایت با متوسط افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی خبر داد.


به گزارش ميهن صنعت، حبیب‌الله انصاری در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: طبق توافق تولیدکنندگان لوازم خانگی و سازمان حمایت، قیمت برخی محصولات لوازم خانگی از جمله یخچال، بخاری، چرخ خیاطی، اجاق گاز، کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و سماور به طور متوسط 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت برخی محصولات بود، تصریح کرد: سازمان حمایت با متوسط افزایش 10 درصدی برخی محصولات موافقت کرد که کارخانه‌ها نیز ملزم به اجرای این مصوبه هستند.

انصاری با اشاره به افزایش هزینه تولید لوازم خانگی از محل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، دستمزد کارگر و انرژی، گفت: لوازم خانگی از نظر قیمت و کیفیت در بازار رقابت بالایی را دارند و تولیدکنندگان داخلی علاوه بر رقابت با یکدیگر باید با واردات بی‌رویه لوازم خانگی نیز رقابت کنند.

وی با اشاره به مشکل تأمین نقدینگی در برخی واحدهای تولیدی لوازم خانگی، گفت: عدم تعدیل قیمت باعث تعطیلی و بیکاری نیروی کار این واحدها خواهد شد.

دبیر انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه پیشنهادات دیگری نیز از سوی برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی در سازمان حمایت مطرح است، تأکید کرد: طبق قانون برنامه پنجم واحدهایی که از کمک‌های دولتی برخوردار شده باشند، مشمول قیمت‌گذاری دولتی می‌شوند اما این در حالی است که صنایع لوازم خانگی از کمکی برخوردار نشده‌اند و به همین دلیل پیشنهاد ما واگذاری قیمت‌گذاری به کارخانه‌ها است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1763
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه