هزینه ایرانیها برای خرید خودرو در سال قبل

رئیس پلیس راهور گفت: ایرانی ها سال گذشته 23 هزار میلیارد تومان برای خرید خوردو هزینه کردند.

به گزارش ميهن صنعت  به نقل از مهر، سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در سومین کنفرانس بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای که در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: یک میلیارد و 317 میلیون وسیله نقلیه در دنیا وجود دارد که سالانه یک میلیون 270 هزار نفر جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست می دهند. هم اکنون در دنیا به ازای هر پنج نفر یک وسیله نقلیه وجود دارد که این آمار در کشور یک وسیله نقلیه به ازای هر سه نفر است.

میزان کشته‌های حوادث رانندگی به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه در دنیا 9.5 نفر است که در کشور این آمار 8.2 نفر است.

هم اکنون ایران 1.8 دهم درصد وسایل نقلیه موتوری در جهان را دارا است اما میزان کشته ها 1.5 درصد تلفات دنیا است.

شماره گذاری هر ساعت 50 خودرو در تهران

رئیس پلیس راهور از شماره گذاری هر ساعت 50 خودرو در تهران خبر داد و افزود: روزانه 1200 خودرو در تهران شماره گذاری می شود که طبق پیش بینی ها میزان خودروهای کشور تا پایان دهه 90 به بیش از 30 میلیون می رسد.

وی تاکید کرد: در سال گذشته یک میلیون و 668 هزار خودرو جدید و 813 هزار موتورسیکلت شماره گذاری شد  و یک میلیون و 900 نفر گواهینامه جدید دریافت کردند.

هزینه 23 هزار میلیارد تومانی ایرانی ها برای خرید خودرو

رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه ایرانی ها سال گذشته 23 هزار میلیارد تومان برای خرید خودرو هزینه کرده اند گفت: بر اساس آخرین سرشماری که در کشور انجام شده است 4 میلیون نفر بین سالهای 85 تا 90 به جمعیت کشور اضافه شدند این در حالی است که 7 میلیون و 300 هزار خودرو و 4 میلیون موتورسیکلت به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه شد.

به گفته مومنی، در سال گذشته با کاهش 25 درصدی تصادفات و 18 هزار کاهش کشته و مجروح از ورود 12 هزار میلیارد تومان خسارت به کشور جلوگیری شد.

سردار مومنی با اعلام اینکه اگر نگاه خود را به ایمنی و انضباط تغییر ندهیم دچار چالش جدی می شویم تاکید کرد: توسعه ایمنی خودرو متاسفانه اندک است. اگر نتوانیم طی سالهای اخیر ایمنی خودرو را ارتقاء دهیم روند کاهش تلفات با چالش جدی مواجه می شود.

به گفته رئیس پلیس راهور طی 4 سال گذشته چند خودرو پرتیراژ کنیستر و کاتالیست را از  خودرو حذف کردند و اگر حکم پلیس نبود بار دیگر آن را نصب نمی کردند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=955
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه