ریس شواری رقابت:

واگذاری سایپا ابهامی ندارد

ميهن صنعت : ریس شواری رقابت درباره ایرادات وارد شده در تحقیق و تفحص مجلس بر واگذاری بلوکی سهام گروه خودروسازی سایپا گفت: تاکنون هیچ ابهام افقی یا عمودی در واگذاری ساِیپا دیده نشده است.

به گزارش «عصرخودرو» جمشید پژویان دباره یکی از موارد مطرح شده در این گزارش که عرضه سهام سایپا بالاتراز قیمت معمول بوده است، اظهار کرد: این سهام در بازار سرمایه خریداری شده، یعنی فروشنده فروخته و خریدار نیز خریده است و اگر به قیمت بالا فروخته شده نشان از مطلوبیت این سهام است، لذا نمی توان ایرادی در این باره گرفت.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات ممکن است برخی سهام که نقش کنترل کننده مدیریتی داشته باشد با قیمت بالا آن هدف ایجاد انحصار واگذار شود، در چنین مواردی شورای رقابت وارد عمل می شود، که درباره واگذاری سهام سایپا تاکنون گزارشی در این باره به شورای رقابت نرسیده است.

پژویان همچنین درباره نقض اصل 44 در واگذاری سهام سایپا گفت: در این واگذاری خریدار و فروشنده هر 2 خصوصی هستند و این تبادل سهام هیچ تناقضی با اصل 44 ندارد.

وی ادامه داد: بنابراین تا آخرین مرحله‌ایی که اطلاع دارم متولیان امر هشدارهای ما را که طبق مصوباتی بوده رعایت کرده  و تاکنون هیچ ابهام عمودی یا افقی در واگذاری سهام گروه خودروسازی سایپا دیده نشده است.

به گفته ریس شواری رقابت بر اساس اطلاعات موجود آنچه در فروش سهام سایپا انجام شد در چارچوب مصوبات این شورا بوده که به صورت کامل در زمان واگذاری و بعد از آن  رعایت شده است و مواردی راکه شورای رقابت از انجام آن منع کرده بود قبل از اقدام به عرضه سهام و انجام معاملات از آن جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: بنابراین از نظر شورا تا زمانی که مصوبات موجود از جانب خودروسازها رعایت شود از دیدگاه ما نقل و انتقالات سهام آنها قانونی است مگر اینکه خلاف آن عمل شود که ما دائما در حال رصد هستیم.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=902
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه