چرا برخی محصولات سایپا در نمایندگی‌های این شرکت پذیرش نمی شوند؟

ميهن صنعت : چندی است كه نمایندگی‌های سایپا یدك از سرویس‌دهی به برخی خودروها خودداری می‌كنند. توجیهشان هم این است كه سیستم یارانه‌ای سایپایدك اجازه پذیرش به این دسته از خودروها را به آنها نمی‌دهد.

به گزارش «ميهن صنعت »، به گفته آنان با وارد كردن مشخصات برخی از مشتری‌ها در سیستم، عبارت "اخطار به مشتری به دلیل تكرار حضور در یك نمایندگی" نمایان می‌شود و به عبارت دیگر این مشتریان در لیست سیاه این شركت قرار گرفته‌اند.
به گزارش ایسنا، در این باره عده‌ای از مشتریان اظهار می‌كنند كه طبق حقوق مشتری مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت، شركت‌های خودروساز ملزم به ارزیابی سالانه نمایندگی‌هایشان از سوی شركت بازرسی و كیفیت استاندارد هستند.
براین اساس خودروسازان موظفند دو سال یا 30 هزار كیلومتر گارانتی به محصولاتشان بدهند و در آن ذكر نشده كه یك خودرو برای چند سال بتواند از یك سرویس استفاده كند.
آنان با انتقاد از وضعیت به‌وجود آمده این سوال‌ها را مطرح می‌كنند كه دلیل عدم سرویس‌دهی سایپایدك به مشتریان به بهانه استفاده بیش از حد از گارانتی چیست؟
در پی پیگیری‌ها از شركت سایپایدك برای كسب اطلاع از دلایل این موضوع، روابط عمومی این شركت پاسخ داد: محدودیت تعداد پذیرش به معنی عدم ارائه خدمات گارانتی به خودرو نیست، بلكه امكانی است كه در اخیار كارشناسان مدیریت گارانتی شركت سایپا یدك قرار گرفته است تا پس از بررسی‌های لازم، مجوز ارائه خدمات گارانتی برای خودرو صادر شود.
در ادامه این پاسخ آمده است: علاوه بر آن زمانی كه یك خودرو بیش از حد معمول به تعمیرگاه مراجعه می‌كند، حتما موضوع غیر معمولی برای آن پیش آمده است كه سیستم جدید این مسئله را به طور هوشمندانه به نمایندگی و كارشناسان شركت تذكر می‌دهد تا این بار به كمك هم و با دقت بیشتری به رفع عیب بپردازند و از مراجعه بیشتر مشتری كه سبب نارضایتی او نیز می‌شود، بپرهیزند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1148
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه