کمبود شیر در بازار

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: کارخانه‌داران برای سود بردن و کسب دلار ۱۸۰۰ تومانی، شیر را به عراق، افغانستان، آسیای میانه و حتی کانادا صادر می‌کنند.


مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور افزود: در حال حاضر شیر به کشورهایی مانند عراق، افغانستان، کشورهای آسیای میانه و کانادا صادر می‌شود.
سعید سلطانی سروستانی در گفت‌وگو با  فارس، در پاسخ به دلیل کاهش عرضه شیر در بازار گفت: کارخانه‌داران به دلیل سودآوری مناسبی که در قبال صادرات شیر با دلار 1800 تومانی به دست می‌آورند، تمایل بیشتری به صادرات نشان می‌دهند.
سلطانی گفت:‌در حال حاضر ایران بازار شیر و لبنیات عراق را قبضه کرده است و به رغم‌ افزایش دو برابری تولید برخی از شرکت‌های داخل اما بیشتر محصول آنها به این کشورها صادر می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا تاکنون نهاده‌های دامی برای توزیع در بین دامداران از وزارت صنعت، معدن و تجارت تحویل گرفته‌اید، گفت: به رغم گذشت بیش از یک ماه از تفاهم‌نامه بین اتحادیه دامداران و مرکز پشتیبانی امور دام تاکنون هیچ نهاده‌‌ای تحویل داده نشده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور افزود: قرار بود ماهانه چهار قلم نهاده به حجم 240 هزار تن برای توزیع بین دامداران تحویل داده شود.

به گفته سلطانی میزان نهاده مورد نیاز ضروری دام‌ها 13 قلم است که به رغم تفاهم‌ برای تحویل 4 قلم هنوز این نهاده‌ها نیز داده نشده است.

وی همچنین تصریح کرد:‌ اینکه به دامداران قبل از تحویل نهاده گفته شود قیمت شیر را پایین بیاورید اصلاً درست و منطقی نیست اما قول می‌دهیم در صورتی که طبق تفاهمنامه نهاده در اختیار دامداران گذاشته شود آنها به قیمت مصوب شیر تحویل خواهند داد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در مورد اینکه آیا جلسه‌ای برای نرخ‌گذاری جدید شیر مطرح است، گفت: تاکنون بحثی در این مورد نشده است اما طبق مذاکره با مسئول جدید مرکز پشتیبانی امور دام، اتحادیه مرکزی دامداران به عنوان مسئول توزیع نهاده بین دامداران مطرح شده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1413
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه