کمتر از یک ماه ایران را شکست می‌دهیم!

در حالی که امریکا حضور نظامی خود در منظقه خلیج فارس را تقویت می‌کند، استراتژیست‌های پنتاگون ارزبایی می‌کنند که در کمتر از یک ماه قادر به شکست نیروهای ایران هستند!


به گزارش میهن صنعت سایت انتخاب به نقل از راشا تودی نوشت: در حالی که امریکا حضور نظامی خود در منظقه خلیج فارس را تقویت می‌کند، استراتژیست‌های پنتاگون ارزبایی می‌کنند که در کمتر از یک ماه قادر به شکست نیروهای ایران هستند!

یک منبع در وزارت دفاع آمریکا به واشنگتن پست گفت: مرکز فرماندهی آمریکا معتقد است که می‌تواند در طول سه هفته با استفاده از حملات هوایی و دریایی نیروهای مسلح ایران را نابود یا ضعیف کند.

سرهنگ تیلور سخنگوی فرماندهی مرکزی امریکا گفت: ما برای هر احتمالی برنامه ریزی می‌کنیم و گزینه‌هایی را در آن مورد به رئیس جمهور ارائه می‌کنیم

به نوشتهٔ راشاتودی، نیروی دریایی امریکا هم اکنون دو ناو هواپیمابر در نزدیکی ایران مستقر کرده و در حال به روز کردن توانایی‌ها خود در خصوص کشف و خنثی سازی مین است.

همچنین نیروی هوایی امریکا به تازگی تعدادی اف ۲۲ در پایگاهی در امارات مستقر کرده است. این اقدام باعث واکنش شدید تهران شده و مسئولان این کشور آن را تهدید ثبات منطقه خوانده‌اند.

استقرار «پایگاه شناور» در خلیج فارس هم از گزینه‌های امریکا است. پنتاگون همچنین در حال افزایش اموزش نظامی متحدانش در منطقه است.

اعضای «گروه ضربتی عملیات ویژه مشترک- تیم کماندویی شورای خلیج فارس» ممکن است که در صورت وقوع جنگ، در عملیات‌ها شرکت کنند.

مرکز فرماندهی آمریکا می‌گوید که حدود ۱۲۵ هزار نیروی امریکایی در نزدیکی ایران قرار داده است. اکثریت این نیرو‌ها (۹۰ هزار نفر) در افغانستان یا اطراف این کشور مستقر شده‌اند.

نزدیک به ۲۰ هزار سرباز در منطقه خاور نزدیک حضور دارند و ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار نیرو هم در دریا مستقر شده‌اند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=796
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه