میهن صنعت :

کمیته تخصصی بررسی مشکلات خودروسازان و قطعه سازان تشکیل می شود

باتوجه به اینکه هم اکنون صنایع خودروسازی کشور با معضل کمبود نقدینگی روبرو شده اند می بایست که دولت و سازمان های مربوطه مساعدت های همه جنبه ای را از شرکت های خودروساز به منظور مرتفع نمودن چالش های پیش آمده در این صنعت صورت دهند.


به گزارش میهن صنعت به نقل از خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم اعمال مساعدت ها از سوی دولت و سیستم های بانکی به شرکت های خودروساز، گفت: باتوجه به اینکه هم اکنون صنایع خودروسازی کشور با معضل کمبود نقدینگی روبرو شده اند می بایست که دولت و سازمان های مربوطه مساعدت های همه جنبه ای را از شرکت های خودروساز به منظور مرتفع نمودن چالش های پیش آمده در این صنعت صورت دهند.

عزیر اکبریان در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن تاکید بر این مطلب که مرتفع نمودن معضلات پیش آمده در صنایع خودرو و قطعه سازی باید در اولویت برنامه های دولت و مجلس قرار گیرد،افزود: بالا بودن نرخ سود وام های بانکی می تواند به عنوان عامل به وجود آورنده مشکلات نقدینگی در صنایع مذکور مطرح  باشد. از اینرو واجب است که دولت و سیستم های بانکی مساعدت هایی را شامل حال صنایع خودرو و قطعه سازی نمایند تا روند تولید در این صنایع به شکل سابق ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً مجلس شورای اسلامی از طریق اصلاح و تدوین قوانین و مقررات شرکت های خودرو و قطعه سازی را در مسیر پیشبرد اهداف و برنامه های پیش بینی شده همراهی می نماید.

این نماینده منتخب دوره نهم خانه ملت در ادامه سخنان خود با اشاره به مزین گردیدن نام سال جاری به سال حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری ،اذعان داشت: با توجه به اینکه تاکنون اقدامات مناسبی در خصوص حفظ و حمایت از تولید ملی در صنعت خودروسازی صورت پذیرفته و با در نظر گرفتن اینکه در همین راستا اشتغالزایی مناسبی در این صنعت به وجود آمده ، لازم است که شرکت های خودروساز برنامه هایی را جهت کیفی سازی محصولات تولیدی خود پیش بینی نمایند.

وی تصریح کرد: در صورتی که شرکت های خودروساز توجه ویژه ای را جهت تحقق امر مزبور نمایند، شرایط مناسبی جهت حضور محصولات داخلی در بازار های جهانی ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته تخصصی سخن به میان آورد و گفت: این کمیته به منظور بررسی مشکلات خودرو و قطعه سازان تشکیل می گردد و امید می رود که در پی تشکیل جلسه در این کمیته شاهد بهبود وضعیت شرکت های خودرو و قطعه ساز گردیم.

اکبریان در پایان بر لزوم وصول مطالبات معوقه قطعه سازان تاکید نمود و گفت: لازم است که شرکت های خودروساز به منظور پرداخت مطالبات معوقه قطعه سازان اقدام نمایند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=2107
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه