میهن صنعت :

کنترل ترافیک تهران با ۸۰۰ دوربین مکانیزه

تا کنون ترافیک تهران با 700 دوربین در حال کنترل است ولی با نصب 100 دوربین دیگر تا پایان سال ترافیک را با تعداد بیشتری دوربین کنترل می‌شود.


به گزارش میهن صنعت به نقل از فارس ،همایون فتاحی گفت: تا کنون ترافیک تهران با 700 دوربین در حال کنترل است ولی با نصب 100 دوربین دیگر تا پایان سال ترافیک را با تعداد بیشتری دوربین کنترل می‌شود. 
وی ادامه داد: کنترل به صورت مکانیزه است و به خوبی می‌توان گره‌های ترافیکی را پیدا کرد.

همچنین حجت الله بهروز  مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران چندی پیش گفت: در تلاشیم در سال 91 تعداد دوربین های نظارت تصویری شهر تهران افزایش دهیم تا زمینه مدیریت دقیق تر و بهتر بر وضعیت ترافیک شهر فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک ، نصب و راه اندازی 1500 دوربین نظارت تصویری پیش بینی شده است که باید تلاشیم کنیم هرچه سریعتر به این تعداد برسیم.

وی با بیان اینکه هنوز از حد ایده آل در زمینه دوربین های نظارت تصویری فاصله داریم گفت: اولویت نصب دوربین های نظارت تصویری، عموما بزرگراه ها و خطوط اتوبوس های تندرو جدید و همچنین شریان های اصلی شهر است.

بهروز تاکید کرد: با کمک دوربین های نظارت تصویری علاوه بر اینکه نظارت و مدیریت بر وضعیت ترافیک در تمام سطح شهر امکان پذیر می شود، در صورت بروز حوادث و سوانح رانندگی می توان در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به اعزام نیروهای امدادی اقدام و از انسداد معابر و ایجاد گره های ترافیکی جلوگیری کرد .

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1549
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه