101هزار راننده تهرانی نمره منفی گرفتند

ميهن صنعت : فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 101 هزار راننده در تهران در سال 90 نمره منفی گرفتند.

به گزارش « ميهن صنعت » به نقل از واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ پاسدار رحیمی افزود: این تعداد راننده 520 هزارنمره منفی گرفتند که در پی ان 312 جلد گواهینامه از انان گرفته شد که حداقل یک ماه و حداکثر یک سال از رانندگی محروم شدند.

وی با اشاره به اینکه برخورد باتخلفات از مهمترین اقدامات راهور در سال 90 بود گفت: در این راستا طرح ساماندهی موتورسواران را طراحی و اجرا کردیم که با اجرای آن 230 هزار موتورسیکلت متخلف توقیف و به بیش از 70 هزار نفر از این تعداد اموزش داده و موتور این تعداد نیز به پارکینگ منتقل شد.

سردار رحیمی افزود: همچنین براین اساس 38 درصد کاهش تقصیر از طرف موتورسیکلت سواران در تصادفات و همچنین 19 درصد کاهش تصادف موتورسواران را داشتیم.

فرمانده راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات راهور در سال 90 با بیان اینکه صحت عمل کارکنان راهور در سال گذشته 243درصد افزایش داشته است، گفت: همچنین در این مدت 75درصد تقدیر از کارکنان داشتیم و انتقادات هم 30 درصد افزایش داشت.

وی مهمترین برنامه راهور تهران بزرگ را در سال 91 بهبود رفتار ترافیک و هوشمند سازی معابر دانست و در خصوص موتورسواران گفت: اراده عمومی برای برخورد با موتورسیکلت سواران وجود ندارد و تعداد این نوع وسیله حمل و نقل نیز روز به روز در حال افزایش است.

رحیمی درباره پارکینگ های شهر تهران هم افزود: بسیاری از پارکینگ ها به محل انبار، تجاری و ورزشی تبدیل شده است و پلیس راهور شناسایی این پارکینگ ها را در دستورکار دارد که پس از شناسایی به شهرداری تهران و شهرداران مناطق اعلام می شود.

وی گفت: در شهر تهران سازمان ها، ادارات دولتی و مراکز تجاری و اداری در بسیاری از موارد برای یک صدم مراجعاتی که به انان می شود پارکینگ ندارند و از شورا در خواست دارم این موضوع را پیگیری کند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=786
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه