200 هزار مجرد افغان از ایران اخراج شدند

محمد طهوری مدیر اتباع و مهاجران خارجی در وزارت کشور ایران راعلام کرد 2000 مجرد افغان از ایران اخراج شده اند و به دیگر مجردهای افغان یک ماه فرصت داده شده است تا این کشور را ترک کنند.

به گزارش«ميهن صنعت» به نقل از  مهر طهوری گفته است فرصت قانونی اتباع افغانستان در استان‌های زنجان، قزوین، مرکزی، گلستان، مازندران، سمنان، بوشهر، خراسان جنوبی، قم، یزد، فارس و البرز به پایان رسیده است.

پیش از این عیسی موسوی نسب مدیرکل اتباع خارجی استانداری تهران به مجرد های افغانی ساکن این استان اخطار داده بود در صورت ترک نکردن ایران از سوی مقامات نظامی دستگیر می شوند.

مدیرکل اتباع خارجی استانداری تهران اعلام کرده بود بر اساس قانون اتباع خارجی غیر مجاز ساکن استان تهران که حدود 560 هزار نفر هستند تا پایان خردادماه فرصت دارند اگر متاهل هستند پاسپورت بگیرند و اگر مجرد هستند کشور را ترک کنند در غیر این صورت دستگیر می شوند.

مقامات ایرانی در چند ماه گذشته محدودیت های زیادی را بر پناهجویان افغان وضع کرده است که موجب انتقاد برخی شخصیت های فعال حقوق بشری شده است .

این درحالی است که دولت افغانستان گفته است که با توجه به مشکلات داخلی این کشور، در حال حاضر آماده پذیرش میلیونها پناهجوی افغان که در کشورهای ایران و پاکستان زندگی می کنند، نیست.

در مقابل مدیر اتباع و مهاجران خارجی در وزارت کشور ایران گفته است که از ابتدای ماه تیر 1391 اقامت افرادی در این کشور مجاز است که کارت پناهندگی جمعی و یا گذرنامه داشته باشند.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1147
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه