میهن صنعت :

370 طرح صنعتی و معدنی در دهه توليد به بهره برداری مي رسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از اول تا دهم تیر امسال که بعنوان دهه تولید نامگذاری کرده ایم 370 طرح صنعتی و معدنی به بهره برداری خواهد رسید.


  به گزارش میهن صنعت به نقل از صنعت نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از اول تا دهم تیر امسال که بعنوان دهه تولید نامگذاری کرده ایم 370 طرح صنعتی و معدنی به بهره برداری خواهد رسید.

مهدی غضنفری افزود: طرح هایی که در این دهه که به مناسبت اول تیر روز اصناف و دهم تیر روز صنعت و معدن به نام دهه تولید نامگذاری شده، با 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا شده است و برای 23 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی افتتاح خط تولید خودروی ملی رانا را یکی از مهمترین این طرح ها بیان کرد که شنبه آینده با حضور مقامات ارشد نظام به بهره برداری خواهد رسید.

غضنفری گفت: رانا، خودروی متوسط خانوادگی است و پیش بینی می شود به عنوان خودروی جانشین خودروهای شناخته شده فعلی بازار خوبی را از آن خود کند.

وی افزود: در همین روز اطلاعات بیشتری درباره قیمت، تولید و کیفیت این خودرو داده خواهد شد و همچنین کارگروه حمایت از تولید نیز در محل یکی از خودروسازها برگزار و در آن مسایل و مشکلات خودروسازان و قطعه سازان کشور و بحث های کیفیت و تامین قطعات بررسی خواهد شد.

غضنفری گفت: در دهم تیر امسال طرح شهید خرازی به عنوان بزرگترین طرح احیای مستقیم در مجتمع فولاد مبارکه به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این طرح با سرمایه گذاری 120 میلیارد تومان و سرمایه ثابت ارزی 28 میلیون یورو اجرا شده که برای 700 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد و یک و نیم میلیون تن به ظرفیت تولید موجود اضافه می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح عظیم احیای مستقیم شهید خرازی به دست کارشناسان و متخصصان داخلی اجرا شده است ابراز امیدواری کرد: مسیر سرمایه گذاری های بیشتر و تامین منابع مالی که قول آن قبلا داده شده بود با ابزارهای جدید فراهم شود.

غضنفری اضافه کرد: در روز اصناف نیز تفاهم نامه ای امضا که براساس آن دستگاه های ماشین فروش در تعداد بیشتری از واحدهای صنفی مستقر و در نهایت سبک رخدادهای خرید و فروش در همه واحدهای صنفی انجام خواهد شد.

وی برگزاری همایش روز اصناف برای تجلیل از اصناف که در حوزه توزیع و تنظیم بازار کمک کار دولت بودند و همچنین برگزاری همایش روز صنعت و معدن را برای تجلیل و قدرشناسی از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران حوزه صنعت و معدن از دیگر برنامه های دهه تولید برشمرد.

 

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1392
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه