میهن صنعت :

40 هزار تومان، جریمه آلودگی صوتی خودروها

ماموران پلیس پایتخت از عصر سه‌شنبه در ادامه اجرای طرح امنیت محله محور، طرح ضربتی برخورد با خودروهایی كه آلودگی صوتی ایجاد می‌كنند را در تهران به مرحله اجرا گذاشتند.


به گزارش میهن صنعت به نقل از پرشین خودرو، ماموران پلیس پایتخت از عصر سه‌شنبه در ادامه اجرای طرح امنیت محله محور، طرح ضربتی برخورد با خودروهایی كه آلودگی صوتی ایجاد می‌كنند را در تهران به مرحله اجرا گذاشتند.
این طرح در پی درخواست‌های شهروندان به مرحله اجرا گذاشته شده است و ماموران پلیس با خودروهایی كه نسبت به تولید صدای ناهنجار و غیرمتعارف با بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز، بلندگوهای خود و بلند كردن صدای ضبط خود ایجاد مزاحمت برای شهروندان اقدام می‌كردند برخورد كردند.
گزارش ایسنا از معابر پایتخت حاكی است اجرای این طرح به طور گسترده در خیابان‌هایی همچون ستارخان، پاسداران، افریقا و بخشهایی از مناطق جنوبی تهران به مرحله اجرا گذاشته شده است.
در یكی از موارد برخورد پلیس، خودروی پرایدی كه به ادعای مالك آن حدود 7 میلیون تومان ارزش داشت تجهیزات صوتی با ارزش بیش از 8 میلیون تومان بر روی آن بسته شده بود.
ماموران پلیس تهران ضمن جریمه 40 هزار تومانی این دسته از متخلفان، نسبت به توقیف خودرو آنها از یك هفته تا یك ماه با توجه به نوع مزاحمت ایجاد شده اقدام كردند.
در این طرح علاوه بر ماموران انتظامی، ماموران پلیس راهور تهران نیز مشاركت دارند و با خودروهای متخلف برخورد می‌كنند.
پلیس تهران بزرگ ضمن درخواست از شهروندان مبنی بر اعلام معابری كه این دسته از خودروها در آنها نسبت به ایجاد مزاحمت در آنها اقدام می‌كنند اعلام كرده است كه در روزهای آتی اجرای این طرح در سایر معابر شناسایی شده كه معمولا این دسته از مزاحمین در آنها تردد دارند به طور جدی اجرا می‌شود.
سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ چندی پیش اعلام كرده بود كه پلیس پایتخت با رانندگانی كه برای مردم ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی می‌كنند بزودی به طور گسترده برخورد خواهد كرد.
سردار احمد روزبهانی، رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا نیز پیشتر گفته بود كه پلیس امنیت اخلاقی بنا دارد كه در طرح گشت‌های امنیت اخلاقی چندین ماموریت اعم از برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمان نوامیس، برخورد با ایجادكنندگان آلودگی صوتی، برخورد با بدحجابی و بدپوششی و همچنین برخورد با حمل حیوانات مینیاتوری مانند سگ و غیره را داشته باشد كه علاوه بر این پلیس با كلیه جرایم آشكار دیگری نیز كه وجود دارد، برخورد خواهد كرد.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1089
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه