«میهن صنعت» گزارش می دهد؛

با Dogbility هیوندای؛ سگ ها هم صاحب خودرو می شوند!

هیوندای در حال ساخت خودرو ویژه سگ است که با عنوان Dogbility شناخته می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،‌  مهمترین چالش افرادی که سگ دارند مطمئنا بیرون بردن آن ها است. تصور کنید خسته از محل کار خود به خانه رسیدید اما سگ شما نیاز به بیرون رفتن و گردش دارد. شرکت هیوندای در اقدامی غیر منتظره، راهکاری جالب برای این مشکل پیدا کرده و آن Dogbility است.

هیوندای در حال ساخت خودرو ویژه سگ است که با عنوان Dogbility شناخته می شود. این خودروها سازگار با سگ بوده و در واقع وسایله نقلیه ای هستند که برای سگ طراحی شده اند. سگ ها به کمک این خودروها می توانند بدون نیاز به انسان ها به گردش بروند و حتی از دوستان خود دیدن کنند.

براساس اعلام هیوندای، گروه های مختلفی مانند تیم یک و دو تحقیق و توسعه رانندگی مستقل،  تیم تحقیق و توسعه ارگونومی، تیم AMS و تیم یک و سه رباتیک پیشرفته برای اطمینان از این که پروژه Dogbility به نحو احسن عمل کند، دور هم جمع شده اند. در نتیجه قرار است در سه مدل Dogbility Pup، Dogbility Classic و Dogbility Senior روانه بازار شوند که تمامی مدل ها در سه سایز کامپکت، سدان و مدولار که برای همه نژادها مناسب است، در اختیار مشتریان یا به عبارت صحیح تر سگ ها قرار می گیرند.

قابلیت های داگ بیلیتی هیوندای که از شنیدن آن ها شوکه می شوید!

سگ ها حیوانات خانگی دوست داشتنی هستند که داگ بیلیتی هیوندای نهایت آرامش و امنیت را برای آن ها فراهم می کند. داگ بیلیتی هیوندای به گونه ای طراحی شده که فرمان و پدال کاملا متناسب با پنجه های سگ بوده و هیچ گونه فشاری به آن ها وارد نمی شود. آخرین تکنولوژی های رانندگی مستقل در این خودروها  به کار برده شده تا سگ ها در راحتی کامل، رانندگی کنند!

با Dogbility هیوندای؛ سگ ها هم صاحب خودرو می شوند!

  • هدآپ دسپلی: شاید باورش سخت باشد اما این محصول هیوندای مجهز به هدآپ دیسپلی است. هشداردهنده های این محصول دارای رنگ هایی هستند که سگ ها می توانند تشخیص دهند.
  • روشن شدن خودرو با پوزه سگ: در داگ بیلیتی هیوندای از قابلیت سنسورهای تشخیص دماغ سگ استفاده شده که با کمک آن خودرو روشن می شود. به عبارت دیگر این خودرو قابلیت تشخیص مالک خود را از طریق پوزه و دماغ دارد.
  • خشک کن مخصوص سگ: حالت خشک کن خودکار سگ برای مواقعی در نظر گرفته شده که هوا بارانی است و در واقع می تواند سگ را کاملا خشک کند.

 

  • طراحی بوق به شکل توپ: بوق این ماشین به شکل توپ طراحی شده تا سگ ها سرگرم شوند.

  • سیستم پخش بو:  این سیستم به گونه ای طراحی شده که بوهایی که سگ ها دوست دارند را در محیط پخش می کند تا سگ ها به خواب نروند و احساس خوشایندی داشته باشند.
  • قابل شستشو: تمامی متریال و صندلی ها این خودرو قابل شستشو هستند.

 

شرکت هیوندای اعلام کرده که این خودرو مجهز به جی پی اس است و امکان کنترل صاحبان سگ از راه دور به وجود آمده است. جهان به سمتی حرکتی می کند که راحتی و رفاه برای تمامی موجودات زمین بیشتر شود و در حال حاضر شاهد عرضه وسایلی هستیم که سگ ها می توانند کارهای خود را به تنهایی انجام دهند. برای اجرای این پروژه از صاحبان سگ و متحصصان این حوزه کمک گرفته شده تا بهترین نتیجه یعنی داگ بیلیتی متولد شود.

نکته پایانی: در آخر باید گفت این که این مقاله شوخی بیش نیست و توسط هوش مصنوعی تهیه شده است. در واقع هیوندای با شما شوخی کرده و تنها خیال است! اگرچه این ایده در آیند دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=283349
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه