معاون امور زنان:

کاهش ۲ درصد نرخ بیکاری بانوان/ تسهیلات اثر گذار بودند

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از کاهش دو درصدی نرخ بیکاری بانوان در کشور خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان در این کاهش اثر گذار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، انسیه خزعلی ضمن بیان اینکه به دنبال کسب و کار بانوان برای بهبود شرایط معیشت آنها هستیم، ابراز داشت: به این منظور تلاش شد تا سهم پرداخت مشاغل خانگی به بانوان افزایش یابد.

وی ضمن بیان اینکه طی سال گذشته ۸۰ درصد تسهیلات پرداختی مشاغل خانگی به بانوان پرداخت شد، افزود: هدف از این مهم استقلال مالی، توانمند سازی بانوان و زنان سرپرست خانوار است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از کاهش دو درصدی نرخ بیکاری بانوان طی سال گذشته در کشور خبر داد و ابراز داشت: می‌توان گفت پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی توانسته در این کاهش بیکاری اثر گذار باشد.

خزعلی ضمن بیان اینکه برای سال جاری نیز روند کاهش نرخ بیکاری برای بانوان در دست پیگیری است، تصریح کرد: امیدواریم بانک‌ها نیز برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی ضمن بیان اینکه در کنار همه اینها بازار فروشی نیز برای تولیدات بانوان نیز لازم است، افزود: مکان‌یابی برای این بازارچه‌ها و ایجاد یک پلتفرم مجازی در دست اقدام قرار دارد./مهر

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=280474
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه