معاون سازمان حج و زیارت:

پایان عملیات انتقال ۸۵ هزار و ۷۰۰ نفر حاجی ایرانی به عربستان

با انتقال ۱۳ کاروان از زایران ایرانی به فرودگاه جده، اعزام ۸۵ هزار و ۷۰۰ حاجی و عوامل ایرانی به سرزمین وحی پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، با انتقال ۱۳ کاروان از زائران ایرانی به فرودگاه جده، به تعداد ۱۸۳۴ نفر عملیات رفت و اعزام حجاج و عوامل ایرانی به سرزمین وحی دوشنبه ۲۱ خرداد پایان یافت.

با انجام ۸ پرواز روز گذشته از کشورمان در مجموع ۱۵۹ پرواز به فرودگاه جده و ۲۲۰ پرواز به فرودگاه مدینه انجام شد و در مجموع بیش از ۸۵ هزار و ۷۰۰ زائر از طریق این دو فرودگاه به عربستان انتقال یافتند و در حال حاضر در سرزمین وحی حضور دارند.

نخستین پرواز زائران ایرانی بامداد ۲۴ اردیبهشت ماه از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد مدینه منوره انجام گرفت و در مدت ۳۰ روز عملیات رفت جمعاً با انجام ۳۷۹ پرواز به مقصد کشور عربستان انجام شد

این گزارش حاکی از آن است که در حال حاضر فقط ۱۴ کاروان به تعداد ۱۹۰۰ نفر در مدینه حضور دارند که تا پایان وقت امروز از مدینه خارج و در مسجد شجره محرم شده و به مکه مکرمه انتقال می‌یابند. تا روز جمعه آینده راهی مشاعر مقدسه شوند.

بر اساس این اطلاعیه، تعداد زائران حاضر در مکه ۸۳ هزار و ۸۳۱ زائر در قالب ۶۰۹ کاروان است.

به گفته غلامرضا رضایی معاون سازمان حج و زیارت، عملیات بازگشت زائران ایرانی به کشور از روز ۱۵ ذی‌الحجه (یکم تیر) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد و خروج شماری از زائران به سمت ایران با انتقال از مکه به فرودگاه مدینه به صورت ترانزیت خواهد بود./مهر

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=283775
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه