مدیرعامل شرکت گردشگری رز آبی:

از هر فرصتی برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری ایران به مردم جهان استفاده می‌کنیم

نمایشگاه ATM 2024  دبی، امسال در حالی برگزار شد که عدم حضور فعالانه شرکت های ایرانی، تصویری واضح تر از وضعیت صنعت گردشگری ایران را نمایان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، نمایشگاه ATM 2024  دبی، امسال در حالی برگزار شد که عدم حضور فعالانه شرکت های ایرانی، تصویری واضح تر از وضعیت صنعت گردشگری ایران را نمایان کرد. اما حضور یک شرکت معتبر ایرانی در این نمایشگاه توانست به خوبی بخشی از پتانسیل فراوان صنعت گردشگری کشور در حوزه های مختلف را به منسه ظهور درآورد.

دبلیو تی نیوز، رسانه خبری صنعت گردشگری ایران و جهان در حاشیه نمایشگاه ATM 2024  گفتگویی داشته است با دکتر امید علیخان، بنیانگذار و مدیر شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری “رز آبی”.  شرکتی که با الویت قرار دادن فاکتور کیفیت در طی 21 سال فعالیت خود توانسته است در جمع برترین های صنعت گردشگری جهان و بزرگترین رویداد صنعت گردشگری خاورمیانه یعنی نمایشگاه “بازار سفر عربی 2024 “خودنمایی کند.

در شروع این گفتگو دکتر علیخان، به عنوان مقدمه از نوع فعالیت این شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در ایران و خارج از کشور مطالبی را عنوان کردند که نشان از سطح بالای رضایتمندی مشتریان این برند در اجرای تورهای خروجی و ورودی داشت. وی اظهار داشت در طی سالیان اجرای تورهای خروجی، مجری تورهای ورودی نیز بوده اند و از هر فرصتی جهت شناخت ایران و جاذبه های گردشگری آن در کشورهای مختلف استفاده کرده که این امر نشان از درک مناسب این فعال عرصه گردشگری نسبت به مسئولیت حرفه ای خود در تکامل و توسعه صنعت گردشگری کشور را داشت.  وی سیاست های کلی کشور در عرصه صنعت گردشگری را یکی از چالش های بزرگ پیش روی فعالان ، جهت جذب گردشگر خارجی و اجرای تورهای ورودی خواند.

دکتر علیخان در ادامه این گفتگو اگرچه از اعتقاد خود به پتانسیل بالای گردشگری ایران و تلاش حداکثری وی و همکارانشان جهت جذب گردشگر خارجی گفت، اما بدلیل وجود مشکلات بزرگی مانند تحریم های اقتصادی، عدم امکان داشتن ارتباطات مالی با بسیاری از کشور ها، کمبود زیر ساخت های مناسب و موارد دیگر، از ضرورت حمایت بیشتر دولت ها از بخش خصوصی جهت تحقق این امر و همچنین حضور فعال تر در نمایشگاه های بین المللی یاد کرد.

مدیر شرکت خدمات مسافرتی رز آبی شهروندان کشورهای همسایه به ویژه کشورهای عربی را به عنوان بالقوه ترین متقاضیان سفر به ایران شمرد که مراجعه بسیار زیاد اتباع کشورهای یاد شده به غرفه این شرکت در نمایشگاه ATM2024 یکی از نشانه های صحت این ادعا بود.

آموزش نیروی کار حرفه ای یکی دیگر از نکات مورد گفتگوی خبرنگار رسانه دبلیو تی نیوز با دکتر امید علیخان در حاشیه نمایشگاه ATM 2024 بود. علت طرح این موضوع با ایشان، ارتباط و همکاری شرکت رز آبی با موسسات آموزشی نظیر دانشکده گردشگری جهت آموزش نیروی کار ماهر بود. وی به عنوان فردی با سابقه ی فعالیت همزمان در دانشگاه و صنعت ضمن تایید همکاری با نهادهای علمی و آموزش نیروی کار با هزینه شرکت رز آبی، نه تنها از آن به عنوان تهدیدی برای کسب و کار خود یاد نکرد، بلکه آموزش را فرصتی جهت ادای دین به کشور و نسل جوان به خصوص فارغ التحصیلان رشته گردشگری دانست. ثبت شرکت هایی در کشورهای مختلف از جمله امارات، کانادا، فرانسه جهت انتقال دانش به نیروی کار داخلی و ارتقاء سطح آموزشی آنان از جمله موارد مهمی بود که در این گفتگو به آن اشاره شد.

در ادامه دکتر علیخان، از عدم ارتباط با سیستم های بانکی کشورهای دیگر جهت پرداخت و دریافت هزینه ها، و مالیات را به عنوان دو چالش بزرگ پیش روی بنگاه های اقتصادی فعال در صنعت گردشگری یاد کرد.

اما مهمترین نکته برای ما به عنوان رسانه تخصصی صنعت گردشگری در این گفتگو، نگاه و عملکرد آقای علیخان و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری رزآبی نسبت به توسعه پایدار در صنعت گردشگری به عنوان فعال بخش خصوصی بود. ایشان شرکت رز آبی را اولین شرکت فعال در صنعت گردشگری معرفی کرد که توسعه پایدار را به عنوان یک وظیفه اجتماعی و در راستای توسعه فرهنگ استفاده صحیح از منابع کشور و انرژی های پاک و تجدید پذیر مورد توجه قرار داده است.

در پایان آقای علیخان، امیدوار بودن به آینده صنعت گردشگری، همکاری بیشتر مسئولان و فعالان بخش خصوصی و البته مقاومت را، بهترین راه حل برای از میان برداشتن چالش های پیش روی این صنعت دانستند.

نمایشگاه ATM 2024 از تاریخ 17 الی 20 اردیبهشت ماه در دبی و با حضور صدها شرکت از پنج قاره دنیا برگزار شد. به گفته کارشناسان میلیون ها دلار مراودات مالی در طی چهار روز برگزاری این نمایشگاه صورت می پذیرد که متاسفانه علیرغم پتانسیل بالای صنعت گردشگری کشور، بدلیل مشکلاتی همچون تحریم های بین المللی نتوانستیم سهمی که شایسته و حق ایران عزیز است را از این بازار دریافت کنیم.

جهت دیدن فیلم کامل این گفتگو به لینک زیر مراجعه کنید.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=283108
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه