وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

ضرورت رسیدگی سریع به گزارش تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مواردی که در گزارش تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه از سال 1397 تا اوایل سال 1400 بیان شده است، گفت: باید در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی شده و با متخلفان برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مواردی که در گزارش تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه از سال 1397 تا اوایل سال 1400 بیان شده است، گفت: باید در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی شده و با متخلفان برخورد شود.

سید رضا فاطمی امین با تاکید بر اهمیت و ضرورت پیشگیری از فساد، گفت: مواردی که در گزارش تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه از سال 1397 تا اوایل سال 1400 بیان شده است باید در اسرع وقت رسیدگی شده و با متخلفان برخورد شود.

وی افزود: در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، گزارش هایی از عملکردهای نادرست در شرکت فولاد مبارکه دریافت شد که بلافاصه اقدامات لازم برای تغییر مدیرعامل این شرکت در مهر ماه سال 1400 انجام شد و با تغییرات مدیریتی در این شرکت، اصلاح مقررات و فرایندها آغاز شده است.

فاطمی امین گفت: برای پیشگیری از تخلفات، علاوه بر اصلاح ساز و کارهای داخلی شرکت ها در چارچوب ارتقای حاکمیت شرکتی، محیط کسب و کار نیز باید اصلاح شود تا بسترهای فسادآلود از بین بروند که در این زمینه نیز اقدامات خوبی در طول یک سال گذشته انجام شده است، به عنوان نمونه، با عرضه محصولات فولادی در بورس کالا شفافیت معاملات افزایش یافت و با فعال شدن روش هایی مانند عرضه تلفیقی، سهمیه بندی برای خرید محصولات فولادی حذف شد، بدین ترتیب قیمت ها در بازار متعادل شدند و امکان تخلف در تعیین سهمیه و سهمیه فروشی به طور کامل از بین رفت.

وزیر صمت اعلام کرد: این گزارش به دقت بررسی خواهد شد و ضمن انجام اقدامات قانونی لازم، با شناسایی ساز و کارهای معیوب، اقدامات پیشگیرانه شناسایی و اجرایی می شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=250705
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه