اسپانيا – ايتاليا؛ فينال جذاب مديترانه‌اي‌ها

اگر تيم ملي فوتبال اسپانيا در فينال چهاردهمين دوره رقابتهاي جام ملت هاي اروپا بتواند برابر ايتاليا به پيروزي برسد، در کنار آلمان که سه عنوان قهرماني در رقابت هاي يورو دارد، پرافتخارترين تيم اين رقابتها لقب خواهد گرفت.


تيم هاي ملي فوتبال اسپانيا و ايتاليا يکشنبه شب در ورزشگاه المپيک کي‌يف ديدار پاياني چهاردهمين دوره رقابت‌هاي جام ملت هاي اروپا را برگزار مي کنند. اين دو تيم مديترانه‌اي، سه هفته پس از اينکه در ديدار مرحله گروهي با نتيجه تساوي يک بر يک به کار خود پايان دادند با يکديگر رو به رو مي شوند. مدافع عنوان قهرماني و قهرمان سال 2010 جام جهاني در انديشه کسب سومين جام پياپي است و اگر برنده ديدار يکشنبه شب شود در کنار آلمان با سه عنوان قهرماني رقابت هاي يورو قرار مي گيرد.

 

مردان ويسنته دل بوسکه براي بالا بردن جام قهرماني بايد از سد ماريو بالوتلي غيرقابل پيش بيني و تيم غافلگيرکننده ايتاليا بگذرند که توسط آندره آ پيرلو در ميانه زمين هدايت مي شوند. حتي خود "چزاره پراندلي" هم پيش تر از اسپانيا به عنوان بخت نخست قهرماني در اين رقابت ها ياد کرده است.

 


 

 سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا پس از پيروزي 2 بر يک مقابل آلمان در نيمه نهايي يورو، اظهار داشت: در اين لحظه حتي اگر چشمانم بازهم باشند باز هم خواب مي بينم. با اين حال اسپانيا بخت نخست قهرماني است چراکه آنها سال ها کار سخت انجام داده‌اند. اسپانيايي ها تا اينجا در هر ديداري که بازي کرده اند بر مسابقه حاکم بوده اند.

 


 

بر پايه گزارش آسوشيتدپرس، اسپانيا از سال 2004 تا به حال در رقابت‌هاي جام ملت ها نباخته ضمن اينکه به همراه آلمان تنها تيمي است که به عنوان مدافع عنوان قهرماني يورو پس از قهرماني جام جهاني دوباره به فينال يورو راه پيدا مي کند. اين ديدار رويارويي يک تيم تدافعي مقابل يکي از تهاجمي ترين تيم هاي فوتبال جهان است. اسپانيا پس از گلي که در ديدار مقابل ايتاليا دريافت کرد هنوز يک گل هم دريافت نکرده است.

 


 

پراندلي گفت: ما همواره سعي کرده ايم که بازي کنيم. وقتي ما اين تورنمنت را آغاز کرديم، مي دانستيم که با کار کردن در مسيري درست، مي توانيم تيم کاملي باشيم؛ نه فقط از نظر کيفي بلکه همچنين يک تيم با توان روحي بالا.

 


 

ماريو بالوتلي اگرچه به دليل مشکلات داخل و خارج زمين، در تيم فوتبال منچسترسيتي بعضا نيمکت نشين است اما اين بازيکن 21 ساله که اصليتي غنايي دارد تا به حال سه گل در رقابت هاي يورو به ثمر رسانده است. 

 


 

مهاجم سيه چرده تيم ملي فوتبال ايتاليا گفت: من مدت زيادي منتظر اين روزها بوده ام. مخصوصا اينکه مادرم هم به اينجا آمده و من مي خواهم او را خوشحال کنم. اين بزرگ ترين اتفاق زندگي ام است و اميدوارم يکشنبه بهتر هم بشود. براي ديدار فينال پدرم هم به ورزشگاه مي آيد بنابراين اميدوارم که گل بزنم.

 


 

ايتاليايي ها يک آمار فوق العاده مقابل اسپانيا دارند. اين تيم از سال 1920 که در ضربات پنالتي مغلوب اسپانيا شد تا به حال به اين تيم در ديدارهاي رسمي نباخته است.

 


ويسنته دل بوسکه اگر با اسپانيا در اين ديدار قهرمان شود در کنار هلموت شون آلماني تنها مربي اي خواهد بود که هم قهرمان جام جهاني مي شود و هم قهرمان جام ملت هاي اروپا.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=1720
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه