قلعه‌نويي: نکونام بيايد، کاپيتان مي‌شود

سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: در صورت حضور نکونام در استقلال او کاپيتان مي‌شود.کاپيتان اول ما مهدي رحمتي است و اگر جواد نکونام بيايد او کاپيتان خواهد بود. نيازي نيست که من بگويم. بازيکنان خودشان بازوبند را به نکونام مي‌دهند. شما به دنبال آن هستيد که تيم


امير قلعه‌نويي پيش از آغاز تمرين امروز استقلال در جمع خبرنگاران در مورد اينکه استقلال يک تيم کهکشاني است، گفت: استقلال هميشه تيم بزرگي بوده است. براي نمونه مي‌گويم در سال 69 استقلال يک تيم رويايي داشت که هر چه جام قهرماني بود،‌ گرفت. استقلال از سال 69 تا 74 سال‌هاي طلايي داشت. قهرمان و نائب قهرمان آسيا شد و در مسابقات مختلف داخلي هم به قهرماني رسيد.

وي ادامه داد: اينکه مي‌گويند استقلال کهکشاني است، به بازيکنان فشار و استرس وارد مي‌کند. استقلال هميشه بزرگ بوده و در داخل زمين با بازي‌هاي خوب خود اين مسئله را ثابت مي‌کند. بازيکنان بايد تاکتيک پذير باشند زيرا کهکشاني به اسم نيست و نام‌ها بزرگي نمي‌آورد. مثلا مسي در هر مسابقه بيش از 10 کيلومتر مي‌دود اگر او اين همه دوندگي نداشته باشد، مسي نمي‌شود. بازيکنان بايد ياد بگيرند نظم و انضباط داشته و تاکتيک پذير باشند.

سرمربي استقلال در مورد اينکه بازيکنان پرسپوليس بهترند يا استقلال گفت: من مقايسه نمي‌کنم اما تيم ما هميشه خوب بوده و بازيکناني که مانده‌اند و آنهايي که آمده‌اند بازيکنان خوبي هستند.

قلعه‌نويي در مورد وضعيت جواد نکونام براي حضور در استقلال گفت: تکليف نکونام امروز يا فردا مشخص مي‌شود.

وي در مورد حضور فرهاد مجيدي و اينکه صراحتا گفته اين بازيکن را نمي‌خواهد، ‌تصريح کرد‌ در اين مورد از فتح‌الله‌زاده سؤال کنيد. (قلعه‌نويي خطاب به خبرنگاري که اين سؤال را پرسيد، گفت: شما از الان مي‌خواهيد براي تيم ما حاشيه درست کنيد).

قلعه‌نويي در مورد اينکه فرهاد مجيدي به او تحميل شده يا نه،‌ اظهار داشت:‌ من هيچ چيز تحميل شده‌اي را نمي‌پذيرم. اگر قرار است مجيدي به استقلال بيايد، قطعا با نظر کادر فني مي‌آيد. جايي که قلعه نويي باشد تحميلي در کار نيست. بين من و فتح‌الله‌زاده صحبت‌هايي انجام شد و من نظرات ايشان را شنيدم و در برخي مسائل تجديد نظر کردم.

قلعه‌نويي در مورد اينکه گفته مي‌شود فتح‌الله‌زاده گفته جباري را تو خواستي و حالا من مجيدي را مي‌خواهم، گفت: فتح‌الله‌زاده مدير عامل و مسئول همه کارهاي اجرايي است و کادر فني نيز زير نظر ايشان است و با هماهنگي او کارها را انجام مي‌دهد اما برخي شيطنت مي‌کنند همانگونه که در مورد بحث کاپيتاني اين کار را کردند. در حالي که هيچ مشکل خاصي وجود نداشت و کاپيتاني با نظر فتح‌الله‌زاده انتخاب شد و مسئله خاصي هم نبود. (در اين لحظه قلعه‌نويي باز هم با آن خبرنگار جر و بحث مختصري داشت و معتقد بود او نمي‌گذارد صحبت‌هايش تمام شود و به او گفت اجازه بده من حرف‌هايم را بزنم و بعد سؤالت را بپرس زيرا حافظه‌ام ضعيف است).

قلعه‌نويي در پاسخ به سؤال همان خبرنگار که در صورت حضور جباري و نکونام کدام بازيکن کاپيتان استقلال مي‌شود، گفت: ما يک کاپيتان بيشتر نداريم. اين تيم استقلال متعلق به مردم است و هر کسي هم بخواهد در مورد مسئله کاپيتاني ورود کند، کنار گذاشته مي‌شود. کاپيتان اول ما مهدي رحمتي است و اگر جواد نکونام بيايد او کاپيتان خواهد بود. نيازي نيست که من بگويم. بازيکنان خودشان بازوبند را به نکونام مي‌دهند. شما به دنبال آن هستيد که تيم ما را به هم بريزيد.

آن خبرنگار هم به قلعه نويي گفت ما ديگر سؤال نمي‌پرسيم تا شما آرامش‌تان به هم نريزد و مردم هم ندانند. قلعه نويي در جواب گفت: مگر هر سؤالي که پرسيدي جواب ندادم. مثل اينکه حواست نيست. در مورد کاپيتاني هم صحبت کردم.

قلعه‌نويي در مورد ناراحتي بازيکنان از مشکلات مالي باشگاه گفت: طبيعي است وقتي مشکلي به وجود مي‌آيد بايد ريشه يابي و درمان اصولي انجام شود. اگر دندان شما درد بگيرد شايد با دو سه مسکن بتوانيد آن را آرام کنيد اما بعد از آن بايد درمان اساسي رويش صورت گيرد. فتح‌الله‌زاده و هيئت مديره نيز به دنبال راهکار اساسي هستند تا پول به بازيکنان داده شود. بازيکنان 5 هفته است که تمرين را شروع کرده‌اند بدون آنکه پولي بگيرند. با توجه به اخباري که از ديگر تيم‌ها مي‌رسد که فلان بازيکن فلان قدر گرفته، بازيکنان استقلال فداکاري و ايثار مي‌کنند.

وي با اشاره به همان خبرنگاري که با او جر و بحث مي‌کرد، گفت: اين دوست عزيز ما 6 سؤال کرد که به درد فوتبال هم نمي‌خورد اما هيچ چيز از حرکت منتظري نپرسيد. اينکه اين بازيکن از يک قرارداد خوب گذشت و در استقلال ماند. ضمن اينکه منتظري خودش بازوبند کاپيتاني را به مهدي رحمتي داد. نه اين دوست ما و نه مطبوعات ما زياد به اين مسئله نمي‌پردازند اما اگر کوچکترين مشکلي پيش بيايد، همه رسانه‌ها و رسانه ملي آن را در بوق و کرنا مي‌کنند. در حالي که منتظري يک جمله گفت" اينکه نياز داريم تيم ملي به جام جهاني برود و مهدي رحمتي مي‌تواند به تيم ملي کمک کند". اين کار منتظري پهلواني است اما چرا هيچ کس از آن نمي‌گويد و صد سؤال پرسيده مي‌شود که هيچ کدامش به درد جامعه ورزش نمي‌خورد. رسانه ملي ما به کجا مي‌رود؟

سرمربي استقلال در مورد کارهاي فرهنگي اين باشگاه و عيادت از جانبازان گفت: بايد به سمتي برويم که بتوانيم به جامعه سرويس بدهيم. من در شهرداري کار کرده‌ام. امروز هزار نفر در تمرين استقلال حاضرند. هزار را در 6 ضرب کنيم 6 هزار مي‌شود. يعني 6 هزار نفر ساعت وقت اين جوانان به خوبي پر شده است. آنها به دنبال الگوهاي خود به اينجا آمده‌اند. رسانه ملي چقدر بايد هزينه کند تا چنين کاري انجام دهد. در حالي که استقلال با يک تمرين ساده چنين کاري مي‌کند و به جواناني که به دنبال الگوهاي خود آمده‌اند سرويس مي‌دهد. با اين حال از کاپيتاني سؤال مي‌شود که هيچ دردي از فوتبال درمان نمي‌کند. در حالي که کار پهلواني منتظري ناديده گرفته مي‌شود.

وي افزود: انجام کار فرهنگي وظيفه ماست. ما کاري نکرده‌ايم. ايراني‌ها از قديم به معرفت و نوع دوستي و انسان دوستي معروف بودند. در روز ولادت حضرت ابوالفضل (ع) ما به ديدار جانبازان رفتيم. اين وظيفه ماست که اين کار را انجام دهيم. از شما هم ممنونم که چنين سؤالي پرسيديد.

قلعه‌نويي در مورد اينکه ميشائيل هنکه براي بازگشت به استقلال ابراز تمايل کرده، گفت: هنکه از مربيان بزرگ دنياست که در تيم‌هاي دورتموند، بايرن مونيخ و حتي تيم ملي آلمان کار کرده است. مربي براي آنکه بتواند در بوندس ليگا کار کند بايد دوره‌هايي را بگذراند که حتما هنکه اين دوره‌ها را گذرانده است. من روزي که به استقلال آمدم سراغش را از فتح‌الله‌زاده گرفتم که گفت مراجعه نکرده و چون سال قبل هم با او کار نکرده بودم ديگر پي آن را نگرفتم اما فتح‌الله‌زاده گفت هنکه خودش نيامده است.

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.ir/?p=2033
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه